r e k l a m a


Akcja „Znicz” w Gliwicach. Zmiany wokół cmentarzy

Coroczne działania pod hasłem Znicz zapewniają bezpieczeństwo podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych. W tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie – utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych. Dodatkowo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo ma zmienna jesienna aura. W tym roku akcja Znicz będzie prowadzona w dniach od 28 października do 2 listopada.

By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona jest akcja „ZNICZ 2022”. Czy będzie bezpiecznie? To zależy od nas wszystkich..
Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest: zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, szczególnie w pobliżu nekropolii i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu, udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu.
Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierujących ruchem policjantów, dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie tych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanych – przypominamy, że jest to teraz prawnym obowiązkiem!

Cmentarz Centralny
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2022 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2021 r. do godz.06:00.
Z ruchu wyłączony będzie, jak co roku, odcinek ul. Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Uwaga! Zul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha
Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę od strony ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką – od strony Pyskowic – dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Cmentarz Komunalny w Gliwicach Łabędach
W ciągu ulic Wrzosowej, Olimpijskiej i Radosnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ART
ART
1 rok temu

Raczej AKCJA pt. golimy kierowców;-)

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI