Aleja Sikornik w części gotowa. Jest pięknie

Aleja Sikornik – po przemianie – jest już w sporej części gotowa. Dobiegły końca prace budowlane, które przez ostatnie 4 miesiące prowadzone były w tym miejscu.

Aleja może okazać się nowym, doskonałym miejscem na spacery. Kilkumiesięczne prace zmieniły ją nie do poznania. Remont objął – liczący blisko kilometr – odcinek ciągu pieszo-rowerowego od ul. Opawskiej do skrzyżowania z ul. Czajki. Dla pieszych powstała nawierzchnia z kostki brukowej, a dla rowerzystów przygotowano nawierzchnię asfaltową. Ze względu na zachowanie ciągłości przejazdu dla rowerów i minimalizację kolizji z pieszym, zdecydowano o zmianie położenia drogi rowerowej względem chodnika. W przyszłym roku wyremontowana zostanie ostatnia (ok. 200 m) część alei, która znajduje się w administracji Zarządu Dróg Miejskich.

Były i nowe nasadzenia. Wzdłuż wyremontowanego ciągu pieszo-rowerowego swoje miejsce znalazło – 120 sztuk Miskanta cukrowego, który w Gliwicach pojawia się po raz pierwszy. Jest to bylina dorastająca do wysokości ok. 1-5 do 2 m, ma niezwykle ozdobny, srebrzysty kwiatostan, który widoczny jest od początku lata do końca zimy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI