r e k l a m a

spot_imgspot_img

Ankieta: Kandydat poparty przez Frankiewicza wygra wybory z kandydatem PiS

Wyniki ankiety pokazują jasno, że kandydat, którego poprze senator Zygmunt Frankiewicz będzie miał zdecydowanie największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich w Gliwicach.

W głosowaniu wzięło udział ponad 2000 osób. Pytanie brzmiało: „Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach prezydenta Gliwic?„. Możliwe były dwie odpowiedzi: Kandydata popartego przez Z. Frankiewicza czy Kandydata PiS.

Wyniki nie pozostawiają złudzeń, bo kandydat Frankiewicza zdobył 87% z 2000 głosów.

Na kandydata PiS zagłosowały zaledwie 263 osoby.

źródło: ankieta na profilu infogliwice.pl

Ankieta przeprowadzona na Facebooku była dużo bardziej miarodajna i rzetelna niż sondaże wykonywane telefonicznie. Po pierwsze próba to ponad 2000 osób (a w przypadku badań telefonicznych zazwyczaj około 1000), po drugie głosować mógł każdy, a po trzecie można sprawdzić kto i jak głosował.

Kandydatem popieranym przez Zygmunta Frankiewicza będzie prawdopodobnie Adam Neumann – jego wieloletni zastępca i współpracownik.

Póki co, czekamy na decyzję wojewody oraz premiera, którzy powinni wyznaczyć komisarza. Będzie on przez 3 miesiące zarządzał miastem i odpowiedzialny będzie głównie za organizację wyborów nowego prezydenta Gliwic. Radni zaapelowali do wojewody i prezesa rady ministrów, by komisarzem został jeden z zastępców Frankiewicza, ale taki scenariusz jest mało prawdopodobny. PiS zapewne wyznaczy człowieka związanego z tą właśnie partią.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu

Oczywiście że kandydat Franka wygra bo daje gwarancję takiego dobrego rozwoju Gliwic jak do tej pory

000
000
4 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

ja też oddam głos na człowieka frankiewicza

katrin
katrin
4 lat temu

przecież to jest wiadomo że wygra najlepszy czyli kandydat ZF

egon
egon
4 lat temu

Przegraliśmy … tylko nie mów NIKOMU !

Zoltan
Zoltan
4 lat temu

No, przecież ktoś musi po tych 26 latach wszystko pozabezpieczać i uporządkować, to i owo puścić z dymem, powymiatać z kątów i spod dywanów, pozamiatać resztki, zgasić światło i zamknąć drzwi… A ktoż inny, jeśli nie pewniak – czyli „Swój Chłop”?

Zoltan2
Zoltan2
4 lat temu
Reply to  Zoltan

Masz na coś takiego dowody? To dlaczego nie zgłosisz ich policji lub prokuraturze? A jeśli nie masz to przestań wypisywać głupoty bo możesz odpowiedzieć za nie przed sądem

Raf
Raf
4 lat temu

Najlepszy dla Gliwic byłby młody, prężny kandydat nie wywodząc się z pis. Ale od wielu lat nie ma takiego kandydata w tym mieście.

Gryt
Gryt
4 lat temu

Ciekawe dlaczego nie zadano pytania : Kandydat poparty przez ZF czy inny? Chyba z powodu że PIS-em można straszyć.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI