spot_img


Aparat stały czy nakładka Invisalign dla dziecka? Wszystko co musisz wiedzieć o Invisalign

Wielu rodziców zastanawia się, jaką forme leczenia ortodontycznego wybrć dla swojego dziecka. Stały aparat wciąż ma swoich zwolenników, ale sporą popularnością cieszą się również innowacyjne zakładki na zęby invisalign.

Bezproblemowe leczenie ortodontyczne z nakładkami invisalign

Nowoczesne i bardzo komfortowe nakładki na zęby coraz częściej wykorzystuje się w leczeniu  ortodontycznym najmłodszych. To atrakcyjna alternatywa dla aparatu stałego, którego noszenie wiąże się czasami z dyskomfortem i dolegliwościami bólowymi. Korygowanie wad zgryzu aparatem wiąże się też ze wzmożoną troską o higienę jamy ustnej. Jest to nieraz bardzo trudne i przede wszystkim niewygodne. W przypadku stosowania nakładek korekta zgryzu przebiega bezproblemowo. Jak to wygląda? Zajrzyj np. tutaj: https://www.freshmed.com.pl/stomatologia/invisalign-katowice i prześledż poszczególne etapy leczenia. Niezwykle łatwo zachować jamę ustną i przestrzenie międzyzębowe w czystości. Po zdjęciu nakładki można ją dokładnie wyczyścić za pomocą szczoteczki i odpowiedniego preparatu.

Czy nakładki są skuteczne?

Wiele osób zastanawia się, czy komfort noszenia zakładek idzie w parze ze skutecznością leczenia ortodontycznego. Odpowiedź jest oczywista. Jeśli chodzi o korektę drobnych problemów estetycznych i niedużych nierówności zgryzu, wtedy nakładki jak najbardziej się sprawdzają. Przy większych wadach wymagających długiego czasu korekty zgryzu sparwdza się lepiej aparat stały. Jednak w większości przypadków u dzieci problem natury estetycznej z zębami o wiele łatwiej rozwiązać.

Wysoki poziom estetyki nakładek invisalign

Dzieci tym chętniej stosują nakładki na zęby, ponieważ są prawie niewidoczne. Przeźroczysty materiał wygląda bardzo estetycznie, a nakładka jest dopasowana idealnie do zgryzu pacjenta. Powoli, bez żadnego nacisku i bólu koryguje drobne nierówności. Zęby wyrównują się, a uśmiech staje się jeszcze piękniejszy i zdrowszy.

Jak wygląda leczenie nakładkami?

Na początku trzeba wykonać zdjęcie panoramiczne RTG, tomografię komputerową, zdjęcia cyfrowe i wycisk szczęki. Po wykonaniu komputerowego modelu uzębienia lekarz pokazuje pacjentowi efekt leczenia. Nakładki wymienia się co 1-2 tygodnie, przy czym należy pamiętać, aby nosić je ok. 22 godziny na dobę. Ściąga się je jedynie na czas mycia zebów i spożywania posiłków. Oczywiście konieczne są wizyty kontrolne, ale o wiele rzadsze niż w  przypadku noszenia stałego aparatu, bo co ok. 6-8 tygodni.

Leczenie nakładkami invisalign powinno być przeprowadzane pod okiem profesjonalisty. Zanim zdecydujesz się na wybór kliniki, zajrzyj na stronę kilku z nich i porównaj ofertę. Ważne jest, aby znalazły sie tam niezbędne informacje dotyczące proponowanych usług. Dobrym przykładem jest witryna kliniki FreshMed. Oprócz szczegółowych treści dotyczących działalności kliniki umieszczone są tam również opinie i zdjęcia osób noszących nakładki.

Podjęcie dobrego wyboru jest gwarancją do leczenia ortodontycznego zakończonego sukcesem i zdrowym uśmiechem.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI