Arena lekkoatletyczna będzie gotowa w grudniu

Powoli kończy się budowa areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza w Gliwicach. Będzie to profesjonalny obiekt kategorii IVA stworzony według standardów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 grudnia – mówi Mariusz Komidzierski z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Arena powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych na osiedlu Kopernika. Przetarg rozpisano w 2015 r. i wyłoniono wykonawcę – warszawską firmę Tamex SA. Nadzór inwestorski pełni gliwicka firma Inwest Complex. Koszt budowy powinien się zamknąć w kwocie 14 mln zł, z czego 4,5 mln zł będzie pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 9,5 mln zł na inwestycję będzie pochodziło z budżetu Miasta Gliwice.

Gotowa jest już wieża sędziowska, strefa rozgrzewkowa, w tym: boisko wielofunkcyjne, bieżnia trzytorowa, rzutnia kulą, skocznia do skoku w dal, a także magazyn, szatnie i sanitariaty, podziemna infrastruktura i droga pożarowa oraz chodniki. Wykonano pełną niwelację terenu i mury oporowe. Gotowe są również monitoring i nagłośnienie obiektu, a także trybuny dla 500 widzów.

– Zakończono prace związane z podbudową asfaltową pod 400-metrową bieżnię lekkoatletyczną z sześcioma torami okólnymi oraz ośmioma torami na prostej do biegu na 100 m i 110 m. Obecnie trwa układanie nawierzchni poliuretanowej obiektu. Arena będzie przystosowana do rozgrywania m.in. zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski – mówi Mariusz Komidzierski.


Planowane jest przekazanie obiektu stowarzyszeniu GKS Piast w dzierżawę. Na arenie lekkoatletycznej znajdzie się m.in. pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce, do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, a także do rzutu młotem i oszczepem. Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych mocno stawia na sport, dlatego tej szkole taki obiekt bardzo się przyda. W ZSO-E jest kilka klas lekkoatletów, więc bez wątpienia wykorzystywana będzie cały rok. Na co dzień z areny będą korzystać przede wszystkim uczniowie i podopieczni klubów sportowych działających w mieście.

– Nasi lekkoatleci czekają na obiekt, na którym będą mogli trenować. Mamy nadzieję, że arena będzie wykorzystywana zarówno przez uczniów szkoły, jak i mieszkańców – mówi Jolanta Piecuch, dyrektor ZSOE.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marx
Marx
5 lat temu

Czy zwykli ludzie będą mogli korzystać z bieżni?

Gliwiczanin
Gliwiczanin
5 lat temu

Mamy nadzieję, że arena będzie wykorzystywana zarówno przez uczniów szkoły, jak i mieszkańców – mówi Jolanta Piecuch, dyrektor ZSOE.

...
...
5 lat temu

Gadanie gadaniem, proszę na piśmie potwierdzenie że wszyscy będą mogli (nieodpłatnie) korzystać z obiektu.
Należy pamiętać że obiekt ten jest na terenie szkolnym, jest ogrodzony a na sali gimnastycznej (dużej) był od dawna znak że z obiektu korzystać nie można (na starą bieżnię ludzie nie chodzili z tego powodu a ci którzy sporadycznie się tam pojawiali łamali prawo – włamywali się)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI