Arena lekkoatletyczna w Gliwicach prawie gotowa

Dobiega końca budowa profesjonalnej areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza 30. Jak informuje Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego, prace mają zakończyć się w maju.

Z obiektu korzystać będą głównie uczniowie oraz lekkoatleci Piasta Gliwice. Gliwicka arena lekkoatletyczna odpowiada standardom określonym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Obiekt kategorii IVA będzie przystosowany do rozgrywania m.in. zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski.

Obiekt wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni będzie mogło oglądać 500 widzów.

Stowarzyszenie Piast Gliwice zaproponowało, aby oficjalne otwarcie areny odbyło się na początku września. Miasto przychyliło się do tej prośby.

Jeszcze w maju Prezydent Miasta przedłoży gliwickim radnym projekt uchwały o utworzeniu od września tego roku w budynku obecnego ZSO-E przy ul. Syriusza, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 (Szkoła Podstawowa nr 19 oraz III Liceum Ogólnokształcącego, którego przeniesienie pozytywnie zaopiniował Śląski Kurator Oświaty).

Dzięki dostępowi do nowoczesnej areny lekkoatletycznej, sali gimnastycznej oraz basenu olimpijskiego będzie to pierwszy w mieście zespół szkół z pełnym cyklem kształcenia w dziedzinie dyscyplin sportowych.

Uczniowie tej placówki będą korzystali z nowego obiektu sportowego w godzinach od 8.00 do 17.00. W pozostałych godzinach będzie on dostępny dla podopiecznych klubów sportowych działających w mieście, a w następnej kolejności, w miarę wolnych terminów – dla wszystkich mieszkańców.

Pod koniec maja, po zakończeniu prac, rozpoczną się odbiory techniczne. Następnie arena zostanie przekazana w dzierżawę Stowarzyszeniu Piast Gliwice, które będzie mogło organizować na niej treningi, testy i sparingi dla swoich zawodników.

Na początku września gliwicka arena będzie po raz pierwszy miejscem zmagań lekkoatletów z całej Polski.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zorganizuje tu specjalny miting lekkoatletyczny. To sportowe wydarzenie będzie połączone z oficjalnym otwarciem obiektu.

Koszt tej nowej, sportowej inwestycji powinien się zamknąć w kwocie 14 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 9,5 mln zł na inwestycję będzie pochodziło z budżetu Miasta Gliwice.

MSI / fot. Mosquidron

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI