r e k l a m a


Atak z nożem w ręku na ochroniarzy. Podejrzani w areszcie

Policjanci doprowadzili do sądu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali nożem pracowników ochrony dworca PKP w Gliwicach. Poważnie ranni mężczyźni trafili do szpitala. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko zaczęło się w środę 11 stycznia, kiedy to dwaj pracownicy ochrony upomnieli trzech młodych mężczyzn, którzy najpierw kopali element infrastruktury przed dworcem, a później rozbili butelkę po alkoholu w holu głównego dworca. Kiedy jeden z mężczyzn po zwróceniu uwagi, zaczął sprzątać szkło i wydawało się, że sytuacja zakończy się polubownie, nagle nastąpił jej zwrot. Dwaj z nich zaatakowali ochroniarzy, używając noża. Po wszystkim napastnicy rozbiegli się, a napadnięci mężczyźni dopiero po czasie zorientowali się, że mają rany kłute.

Poważnie rannych 53- i 70-latka pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Policja natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęła poszukiwania. Zatrzymano całą trójkę. Jednego sprawcę w Pyskowicach, drugiego na ulicy Dworcowej w Gliwicach, a trzeciego w pobliżu peronów. Zatrzymani to 18-letni gliwiczanin, 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz 16-latek z powiatu będzińskiego.
atak nożem dworzec w Gliwicach
W trakcie czynności dochodzeniowych policjanci ustalili, że rola 16-latka w zdarzeniu była marginalna, natomiast dwaj dorośli odpowiedzą za poważne przestępstwo – bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek, na wniosek prokuratora, gliwicki sąd rejonowy aresztował tymczasowo obu podejrzanych

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zlomek
zlomek
1 rok temu

crax czy to ty?

0malpa
0malpa
1 rok temu

crax co oni ci zrobili prosze go wypuscic

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI