Atak z nożem w ręku na ochroniarzy. Podejrzani w areszcie

Policjanci doprowadzili do sądu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali nożem pracowników ochrony dworca PKP w Gliwicach. Poważnie ranni mężczyźni trafili do szpitala. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko zaczęło się w środę 11 stycznia, kiedy to dwaj pracownicy ochrony upomnieli trzech młodych mężczyzn, którzy najpierw kopali element infrastruktury przed dworcem, a później rozbili butelkę po alkoholu w holu głównego dworca. Kiedy jeden z mężczyzn po zwróceniu uwagi, zaczął sprzątać szkło i wydawało się, że sytuacja zakończy się polubownie, nagle nastąpił jej zwrot. Dwaj z nich zaatakowali ochroniarzy, używając noża. Po wszystkim napastnicy rozbiegli się, a napadnięci mężczyźni dopiero po czasie zorientowali się, że mają rany kłute.

Poważnie rannych 53- i 70-latka pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Policja natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęła poszukiwania. Zatrzymano całą trójkę. Jednego sprawcę w Pyskowicach, drugiego na ulicy Dworcowej w Gliwicach, a trzeciego w pobliżu peronów. Zatrzymani to 18-letni gliwiczanin, 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz 16-latek z powiatu będzińskiego.
atak nożem dworzec w Gliwicach
W trakcie czynności dochodzeniowych policjanci ustalili, że rola 16-latka w zdarzeniu była marginalna, natomiast dwaj dorośli odpowiedzą za poważne przestępstwo – bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek, na wniosek prokuratora, gliwicki sąd rejonowy aresztował tymczasowo obu podejrzanych

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zlomek
zlomek
13 dni temu

crax czy to ty?

0malpa
0malpa
13 dni temu

crax co oni ci zrobili prosze go wypuscic

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI