Autobusem na lotnisko w Pyrzowicach. Bilet kosztuje 14 zł

Metropolitalne linie lotniskowe łączą główne miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice Airport w Pyrzowicach.

Cztery linie zostały uruchomione w listopadzie 2018 roku. Bezpośrednio do lotniska w Pyrzowicach można dojechać z: Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz z Będzina.

Do lotniska z miast metropolii można dojechać następującymi liniami:

AP1
Gliwice Plac Piastów – Zabrze Multikino – Bytom Karb – Piekary Śląskie Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy,

AP2
Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion – Pyrzowice Port Lotniczy,

AP3
Katowice Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy,

AP4
Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec.

Strona rozkładów jazdy dostępna pod adresem: https://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/

Trzy linie są podstawowe, ostatnia to linia uzupełniająca. Autobusy AP1 oraz AP3 kursują przez całą dobę. Linia nr AP2 kursuje w ciągu dnia (między piątą rano a dwudziestą trzecią).

Linia łącząca Pyrzowice z Gliwicami (AP1) kursuje od godziny drugiej w nocy do dwudziestej trzeciej co około godzinę, natomiast w pozostałym czasie (czyli od godziny dwudziestej trzeciej do drugiej w nocy) – co około półtorej godziny.

Linie odjeżdżające do lotniska z Katowic pomiędzy piątą rano a dwudziestą pierwszą odjeżdżają naprzemiennie ze wspólną częstotliwością wynoszącą pół godziny (linia AP2 kursuje od piątej rano do około dwudziestej drugiej, a linia AP3 od trzeciej rano do dwudziestej drugiej co godzinę).

Ostatnia, czwarta linia, łącząca Tychy z Katowicami jest uzupełnieniem funkcjonujących połączeń kolejowych między tymi miastami. Jeździ ona wyłącznie w godzinach nocnych (między północą a piątą rano; kursuje w tym czasie średnio raz na godzinę) i jest skomunikowana z autobusem AP3, co umożliwia pasażerom dojazd z Tychów do Portu Lotniczego w Pyrzowicach i odwrotnie.

Dodatkowo, przystanki obsługiwane przez poszczególne linie umożliwiają realizację dogodnych połączeń przesiadkowych dla pasażerów podróżujących z miast, w których nie ma bezpośrednich połączeń z lotniskiem.

Na liniach lotniskowych obowiązują bilety w cenie 14 zł (7 zł bilet ulgowy).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI