r e k l a m a
spot_imgspot_img

Autobus z Gliwic na lotnisko w Pyrzowicach przejedzie przez centrum Zabrza i Bytomia

Od 1 marca autobusy kursujące na linii lotniskowej, wyjeżdżającej z Gliwic (AP1), będą zatrzymywać się na dwóch nowych przystankach – „Zabrze Goethego” oraz „Bytom Dworzec”.

To odpowiedź na jedną z najczęściej powtarzających się sugestii pasażerów, aby autobusy tej linii wjeżdżały również do centrów tych miast. W związku z tą zmianą wprowadzona została korekta godzin odjazdów, zmieniły się też czasy przejazdów pomiędzy przystankami. Nowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Zmiany w rozkładzie jazdy zostały opracowane na podstawie analiz, obserwacji, a także konsultacji z pasażerami. W przesłanych przez nich zgłoszeniach wskazywano m.in. potrzebę obsługi przystanków w centrach Zabrza oraz Bytomia.

Metropolia wsłuchując się w te sugestie, dokonała zmian w trasach przejazdu linii AP1, tak aby pasażerowie zyskali dodatkowe możliwości dojazdu do lotniska w Pyrzowicach.

W Zabrzu autobusy kursujące w kierunku Bytomia po obsłudze przystanku „Gliwice Zajezdnia”, pojadą ulicami: Wolności, de Gaulle’a, Goethego (obsługa przystanku „Zabrze Goethego”), de Gaulle’a, Korfantego, Gdańską, do przystanku „Zabrze Multikino”, gdzie włączą się na obecną trasę. W przeciwnym kierunku pojadą analogicznie.

Natomiast w Bytomiu autobusy kursujące w kierunku Piekar Śląskich po obsłudze przystanku „Bytom Karb”, pojadą ulicami: Miechowicką, Wrocławską, Kolejową, Placem Wolskiego (obsługa przystanku „Bytom Dworzec”), Miarki, Chorzowską, Witczaka, Kędzierzyńską, Aleją Jana Pawła II w Bytomiu, oraz Bytomską w Piekarach Śląskich do przystanku „Szarlej Kaufland”, gdzie włączą się na obecną trasę.

W przeciwnym kierunku po obsłudze przystanku „Szarlej Kaufland”, autobusy kursować będą ul. Bytomską w Piekarach Śląskich oraz w Bytomiu ulicami: Aleją Jana Pawła II, Starą, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, Placem Wolskiego (obsługa przystanku „Bytom Dworzec”), Powstańców Warszawskich, Wrocławską i Miechowicką, do przystanku „Bytom Karb”, gdzie włączą się na obecną trasę.

Wprowadzenie dodatkowych przystanków na linii AP 1 wydłuży czasy przejazdu.

Z Pyrzowic do Gliwic z 61 do 76 minut w dni robocze i z 59 do 70 minut w dni wolne od pracy. W przeciwnym kierunku z 61 do 73 minut w dni robocze i z 60 do 66 minut w dni wolne od pracy.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wciąż jest otwarty na sugestie pasażerów dotyczące rozkładu jazdy linii lotniskowych. Swoje propozycje zmian można wysyłać mailowo na adres [email protected]. Ich funkcjonowanie jest analizowane na bieżąco, tak aby siatka połączeń była jak najlepiej dostosowana do potrzeb pasażerów.

Będzie to druga korekta rozkładu jazdy linii lotniskowych od momentu ich uruchomienia w listopadzie 2018 roku. W ramach pierwszej wprowadzono m.in. nowy przystanek „Gliwice Zajezdnia” na linii AP1, uruchomiono dodatkowe połączenia na linii AP2, natomiast na linii AP4 zmieniona została trasa przejazdu na terenie Tychów, gdzie pojawił się też nowy przystanek „Tychy Hotelowiec”.

Przypomnijmy, że biletem podstawowym, uprawniającym do podróżowania liniami lotniskowymi jest bilet dobowy, który kosztuje 14 zł. Na jego podstawie można również jednorazowo skorzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich na terenie Metropolii.

Nowy rozkład jazdy linii AP1, obowiązujący od 1 marca jest dostępny tutaj.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

A kiedy przez Lipiny?

observator
observator
5 lat temu

Co widzę ten autobus , to na pusto jedzie . I w jedną i w drugą stronę .

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ile kosztuje przejazd?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Monika Achtelik 14zł – normalny, 7zł – ulgowy

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Patryk Lisek dzieki

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kamila Mojeścik 🙁

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Natan Maszlakiewicz onie, trzeba będzie jechać przez tę wieś 🙁

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Kamila Mojeścik

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Korzystam za kazdym razem
Godzinka i juz sie jest w gliwicach
Polecam

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Gdzie jest rozklad

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Jechałam tydzień temu z 3 letnim siostrzeńcem i naprawdę bardzo fajny autobus. Z Placu Piastów, godzinka szybko mija i jest się pod terminalami lotniska i ja miałam zabawę i mały tez

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Z walizkami nie wyobrażam sobie tej podróży…lepiej wydać parę złotych więcej i pojechać taxi

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

3 walizki i male dziecko…. Słabo sobie wyobrażam taka podróż….

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Igor Grządkowski ulubiony bus

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI