r e k l a m a
spot_imgspot_img

Autobusy będą kursować częściej. Pozytywne zmiany w Gliwicach

1 lutego zostanie wprowadzonych kilka dobrych zmian w komunikacji miejskiej. Autobusy będą kursować częściej, pojawiłą się też nowe przystanki.

Zmiany wprowadzane przez KZK GOP mają na celu usprawnienie funkcjonowania komunikacji oraz polepszenie komfortu podróżowania pasażerów. Autobusy linii nr A4 będą kursować z większą częstotliwością w dni robocze i szkolne (w godzinach 10:00-12:00) oraz w dni robocze w okresie ferii i wakacji (w godz. 8:00-13:00). Od 1 lutego w ww. porach 20-minutowa częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona do 10 minut. Autobus linii nr 80 w dni robocze odjeżdżający o godz. 14:30 z przystanku „Tarnowskie Góry Dworzec”, od 1 lutego będzie odjeżdżał o godz. 14.38. Do przystanku końcowego w Gliwicach dotrze o 8 minut później niż dotychczas. Dalej, bo aż do nowego przystanku „Gliwice Centrum Logistyki” na terenie zakładu Śląskiego Centrum Logistyki S.A. prowadzone będą wybrane kursy linii autobusowej nr 202. Obecnie kończą one bieg na przystanku „Gliwice Port”.

Zmienią się też godziny odjazdów autobusów linii nr 202. Autobusy linii nr 840 i 840N z początkiem lutego dodatkowo będą zatrzymywać się na przystanku „Zabrze Damrota” przy ul. Wolności. Zmienią się także godziny odjazdów autobusów. Autobusy linii 870 zyskają jeden postój. Obecnie zatrzymują się również na przystanku „Gliwice Zajezdnia”.

– Wprowadzane zmiany mają na uwadze wygodę pasażerów. Nowe przystanki i częstsze kursy wprowadzane przez KZK GOP to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Zależy nam, by pasażerowie podróżowali w dobrych warunkach, mieli komfort podróży zarówno pod względem jakości taboru, jak i odpowiadającego ich potrzebom rozkładu jazdy. Mamy nadzieję, że częstsze kursy spowodują wzrost liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej – mówi Anna Koteras, naczelnik Wydziału Prasowego KZK GOP.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
j
j
7 lat temu

Autobusy linii nr A4 będą kursować z większą częstotliwością w dni robocze i szkolne (w godzinach 10:00-12:00)….
troche bez sensu te godziny….

Adam
Adam
7 lat temu
Reply to  j

Trochę? 😀

Jan
Jan
7 lat temu

Tramwaj byl lepszy !!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI