r e k l a m a
spot_imgspot_img

Balcerek jednak przy ul. Toszeckiej?

To, że Balcerek zostanie przeniesiony wiadomo już od dawna.

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się targowisko będzie przebiegała DTŚ. Jakiś czas temu mówiono o wybudowaniu nowej hali targowej przy ul. Traugutta. Z planów jednak nic nie wyszło. Wszystko wskazuje na to, że nowe miejsca dla handlowców powstaną przy ul. Toszeckiej 2. Przygotowania do budowy średnicówki w Gliwicach są na finiszu.

Prace na pierwszym gliwickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej – od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej – mogą rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Niewykluczone, że także w tym roku ruszą roboty na drugim odcinku, od ul. Kujawskiej do ul. Portowej, obejmującym właśnie teren targowiska przy ul. Zwycięstwa.

W tym miejscu średnicówka przebiegać będzie w tunelu, nad którym powstanie nowa przestrzeń publiczna. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby na tak atrakcyjnym terenie stanęły ponownie stragany.

Balcerek ma działać w dotychczasowej lokalizacji do końca roku. – Targowiska mają swoich klientów. Dlatego chcemy pomóc gliwickim kupcom z Balcerka. Miejsca dla kupców powstaną przy ul. Toszeckiej 2. Kilkakrotnie spotykaliśmy się z przedstawicielami stowarzyszenia skupiającego handlowców z Balcerka, rozmawialiśmy o nowej lokalizacji. W międzyczasie prywatny inwestor zapowiadał budowęhali targowej przy ul. Traugutta, ale nic się tam nie dzieje – przypomina Andrzej Karasiński, sekretarz miasta Gliwice.

Okolica, w której ma działać nowe targowisko, staje się coraz bardziej atrakcyjna i powinna przyciągać coraz więcej klientów.

W niedalekim sąsiedztwie działają już market LIDL oraz hala handlu hurtowego Selgros Cash & Carry. Modernizowany jest układ drogowy – niedawno na ul. Toszeckiej powstało rondo. W przyszłości planowane jest wybudowanie nowej ulicy, która umożliwi przejazd do ul. Tarnogórskiej (przedłużenie ul. Składowej).

Nieruchomość przy ul. Toszeckiej 2 zajmuje działkę o powierzchni 3525 m2.

Kto zajmie się urządzeniem targowiska i jak będzie ono wyglądało? Tego dowiemy się już niedługo.

Urząd Miejski ogłosił właśnie konkurs na wydzierżawienie nieruchomości na okres do 20 lat. Otwarcie ofert od zainteresowanych firm przewidziano 31 lipca. Cena minimalna stawki czynszowej za jeden miesiąc wynosi 10 500 zł. Przy wyborze dzierżawcy brana będzie pod uwagę zarówno proponowana cena czynszu, jak i pomysł na zagospodarowanie terenu, w tym zwłaszcza duża liczba miejsc dla kupców detalicznych. Wybrany oferent – niezależnie od tworzonego targowiska – będzie mógł przeznaczyć część nieruchomości na działalność handlowo-produkcyjną.

Zobacz też: Tak miał wyglądać nowy Balcerek przy Traugutta

(al/MSI)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
good
good
11 lat temu

A co z centrum przesiadkowym? zmieści się tam kiedyś jeszcze w okolicy?

!!!!
!!!!
11 lat temu

zaorać to badziewie po co to komu i kto tam kupuje? chyba tylko gliwiczanie dla gliwic

PLK
PLK
11 lat temu
Reply to  !!!!

Nawet jak Pan tam akurat nie kupuje to chyba słyszał Pan o tym że konkurencja ożywia handel? Sam fakt że markety mają jakąś konkurencję już powoduje że muszą spuścić z cen.

gonia
gonia
11 lat temu
Reply to  !!!!

Tam mają stragany ci sami sprzedawcy, tórzy handlują np. w GCH. Tak jakoś się utarło, że na Balcerku się nie kupuje bo to obciach. Ten sam towar na Balcerku jest tańszy

Qut
Qut
11 lat temu

„zaorać to badziewie po co to komu i kto tam kupuje? chyba tylko gliwiczanie dla gliwic”

Po co wypisywać takie głupoty?
Znam mnóstwo osób, które chętnie korzystają z takiego targowiska.
Jak najbardziej musi ono mieć swoje miejsce w mieście.

observer
observer
11 lat temu

Tego typu targowiska wychodzą z mody. Ponadto niejednokrotnie przekonałem się, że sprzedawane są tam rzeczy ostatniego sortu. Buty, odzież, jakikolwiek sprzęt…Buty szybko się rozchodzą, odzież po jednym praniu ulega zdeformowaniu. O reklamacjach zapomnij! Bo mało kto wydaje paragon…Prawo jest na Balcerku omijane szerokim łukiem.

bakulec
bakulec
11 lat temu

Jestem za. Miejscówka lepsza niż ta na Trauguta 🙂

PLK
PLK
11 lat temu

Moim zdaniem lepiej by było przedłużyć Toszecką do Tarnogórskiej a nie Składową.
Składowa będzie zaledwie równoległą do Kolberga, która jak widać już dzisiaj łączy Tarnogórską z Toszecką a i tak nikt z niej nie korzysta. Z resztą lepiej by było wybudować drogę przy samych torach niż gdzieś dalej. W ogóle przecież Toszecka zanim wybudowano kolej była główną ulicą miasta a nie jakaś tam składowa.
pzdr.

franek_wywal_budy
franek_wywal_budy
11 lat temu

O ile Frankiewicz jest świetnym prezydentem o tyle te wstrętne budy w centrum przez 20 lat to bodaj największa jego porażka

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI