r e k l a m a
spot_imgspot_img

Bardzo muzycznie na Starówce. Będą koncerty

Warto przyjść w sierpniu na gliwicką Starówkę. Będzie muzycznie i tanecznie. Koncerty, warsztaty, zajęcia dla dzieci – to tylko niektóre z propozycji nowego cyklu plenerowych imprez na Rynku.

„Muzyczne Gliwice” to cykl różnorodnych imprez w plenerze, które łączy temat muzyki. To pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu w drugim miesiącu wakacji, na spotkania w gronie znajomych, na ożywienie przestrzeni pięknej, zabytkowej Starówki.

– Ogłosiliśmy konkurs i wybraliśmy ofertę Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego z Opola, któremu zleciliśmy organizację przedsięwzięcia. Jeżeli ta propozycja spodoba się gliwiczanom, takie lub podobne działania będziemy kontynuowali w następnych latach – informuje Paweł Staszel, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Na gliwickim Rynku muzycznie będzie przez 16 sierpniowych dni – przede wszystkim w piątki, soboty i niedziele.

Zaplanowano kilkanaście koncertów na plenerowej estradzie, warsztaty muzyczne, taneczne i plastyczne, prezentacje teatralne oraz niedzielne popołudnia dla rodziny, czyli zajęcia dla dzieci – m.in. opowiadanie bajek, gry i zabawy, konkurencje sprawnościowe, malowanie twarzy, spotkania z bajkowymi postaciami. Ważną częścią programu będzie „Śląska Liga Rocka” – konkursowe prezentacje amatorskich zespołów. To szansa dla lokalnych grup, aby pokazać się przed szerszą publicznością. Do konkursu zakwalifikowano kilkanaście formacji, które oceniać będzie profesjonalne jury. Prezentacje w każdą sobotę miesiąca. Finał – 30 sierpnia.

1 sierpnia (piątek) / Okazja do udziału w warsztatach bębniarskich prowadzonych przez Janusza Czarneckiego, dla którego zamiłowanie do rytmu i dźwięku stało się sposobem na życie. Będzie można poczuć się jak na egzotycznych wakacjach – poznać typowy zestaw perkusyjny Afryki Zachodniej, nauczyć się grać na basowych bębnach dundun w wersji tradycyjnej z dzwonkami, na akompaniujących bębnach djembe oraz na krinach, czyli bębnach szczelinowych. Uczestnicy zajęć poznają też budowę instrumentów, ich pochodzenie i techniki strojenia. Początek – godz. 14.00. Tego samego dnia o godz. 20.00 cykl koncertów na Rynku zainauguruje występ Rebeliantów. To polski zespół grający southern rocka, który tworzą muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym.
2 sierpnia (sobota) / O godzinie 11.00 ruszy przegląd kapel rockowych „Śląska Liga Rocka”. O 18.00 na scenie wystąpi zespół 4P Rekordy, czyli łowcy dźwięków ze Śląska, którzy grają rap, hip-hop przeplatany z funkiem, starając się przy tym nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Wieczorem, od 20.00, Gardenbeat – występ 3 DJ’ów (DJ 105L , DJ KEN-G oraz DJ TRICHOME), którzy od lat grają elektroniczne dźwięki i bawią gliwicką publiczność.
3 sierpnia (niedziela) / Po południu, od godz. 14.00, zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na cztery godziny zabawy z animatorami. Koniec pierwszego muzycznego weekendu zwieńczy koncert rockowego zespołu PARANDE, który ma na swoim koncie występy m.in. z Moniką Brodką, Piaskiem, Sylwią Grzeszczak, Mariką, grupami IRA i Big Cyc, Marylą Rodowicz. Początek – godz. 20.00.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Program całej imprezy na stronie internetowej www.gliwice.eu. Do zobaczenia na gliwickim Rynku!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tak
Tak
9 lat temu

Kiedy armin?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI