Bardzo niebezpiecznie na drogach

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 10 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób.

Odnotowano 89 kolizji, zatrzymano 12 nietrzeźwych kierowców. Problemem były, podobnie jak tydzień wcześniej, potrącenia niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie weekendu doszło do kolejnych. W niedzielę w Pyskowicach, na Rynku, około godziny 16.30 doszło do potrącenia 6-latka, który najprawdopodobniej wbiegł pod nadjeżdżającego fiata punto. Również w niedzielę około 18.30, tym razem w Przyszowicach na ul. Gierałtowickiej, 67-latek kierujący renaultem potrącił na przejściu dla pieszych 81-letniego mężczyznę.

Rannych przewieziono do szpitali.

Wśród uczestników niedzielnych wypadków byli również nietrzeźwi. Około godziny 8.40 na ul. Lubelskiej 21-latek kierujący volkswagenem polo z dużą prędkością uderzył w ogrodzenie posesji. Poważnych obrażeń doznał jego 23-letni pasażer. Kierowca miał we krwi 1,5 promila.

Tego samego dnia około 12.00 w Paniówkach 28-latek jadący motocyklem utracił panowanie nad kierownicą i przewrócił się na jezdnię. Doznał bardzo poważnych obrażeń.

Nowy tydzień również nie rozpoczął się najlepiej. W poniedziałek o godzinie 15.00 na ul. Wojska Polskiego w Pyskowicach 24-letni kierowca hondy accord potrącił 10-latka. Z kolei w Gliwicach na ul. Orlickiego doszło do zderzenia opla corsy kierowanej przez 23-latkę z motocyklem Kawasaki, którym jechał 30-latek. Obrażeń doznał motocyklista, został przewieziony do szpitala.

W poniedziałkowy poranek, w czasie dojazdu do pracy kierowców zaskoczyła mgła. Na autostradach A1 i A4 w tym samym czasie doszło do 4 stłuczek z udziałem trzech samochodów w każdej.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI