r e k l a m a


Będą protestować na ulicach Gliwic. Chcą bezpłatnej autostrady

spot_img
r e k l a m a

Chcą bezpłatnych przejazdów autostradą A4.

W najbliższą sobotę, 31 marca, zostanie przeprowadzona w śródmieściu Gliwic akcja protestacyjna przeciwko planowanemu wprowadzeniu opłat za korzystanie z autostradowych obwodnic miasta. Uczestnicy akcji zamierzają domagać się od władz państwowych zapewnienia trwałej możliwości bezpłatnego przejazdu trasami A1 i A4 w obrębie Gliwic.

Takie rozwiązanie – jak wiadomo – przyjęto już zresztą w niektórych ośrodkach metropolitalnych w naszym kraju, w tym m.in. we Wrocławiu. Nie ma więc powodów ustanawiania odmiennych zasad w naszym mieście.

Organizatorzy akcji uważają, że gliwiczanie nie mogą być karani za korzystanie z istniejących obwodnic drogowych.

Zapowiadane wprowadzenie autostradowych opłat przyczyni się bowiem tylko do dalszej degradacji zatłoczonego śródmieścia, które będzie się borykać ze skutkami wzmożonego ruchu drogowego.

Sobotnia akcja rozpocznie o godz. 12.00 na placu przed dworcem PKP.

Jej uczestnicy przejdą następnie ulicą Zwycięstwa do Rynku. Tam przewidziano krótki mityng, podczas którego odpowiednia petycja ma być wręczona gliwickim posłom. Organizatorzy zachęcają zainteresowanych mieszkańców miasta do licznego uczestnictwa w zaplanowanym proteście. Organizatorem protestu jest stowarzyszenie Gliwiczanie Razem.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
11 lat temu

Bla Bla Bla, i tak z tego nic nie wyjdzie. Najpierw obiecują potem robią jak im się podoba. Miała być obwodnica to wpakowaliśmy kasę w bramki rozjazdy i inne cuda na patyku. Moim zdaniem bezsensu jest robienie 4 wyjazdów i wjazdów trzeba było zrobić 1 bo ludzie nie będą płacić tylko będą jechać miastem i bez łaski po prostu.Miał być bezpłatny odcinek a4 z gliwic do katosów będzie płatny. Ale jakby to było w warszawce…. gwarantuje że było by za free. Cóż Śląsk od lat spychany jest do dziury, a państwo utrzymuje się głównie dzięki kasie z warmi zapewne….

Andrzej
Andrzej
11 lat temu

Przyjdźmy i protestujmy. GLIWICKI ODCINEK MUSI BYĆ BEZPŁATNY!

To dlatego, że przez Centrum prowadzi „obwodnica bramek”. Część ruchu z autostrady będzie przejeżdżać przez miasto.

Walczymy o GLIWICE!!!

Szuu72
Szuu72
11 lat temu

Dokładnie, nie ma co odpuszczac, Ludzie nie bądźmy pierdołami, trzeba wziąść sprawy w swoje ręce. A jak nie odpuszcza z przejazdem w ramach Gliwic bezpłatnie to bedziemy blokowac bramki i i tak nic nie zarobą. Ceny paliw w relacji z zarobkami na zachodzie sa kosmiczne w Polsce więc jeszcz trzeba nas oskubać z przejazdu przes nasze własne miasto, no MASAKRA poprostu, banda złodziei. Słuchajcie, trzeba ruszyc dupska i zaprotestowac. Mnie tam znajdziecie i kazdy szanujący sie Gliwiczanin tez tam byc powinien. Wierze w Was. Do zobaczenia w sobote

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI