r e k l a m a


„Pierwsze wypowiedzą się ptaki”. Zwolennicy kontra przeciwnicy DTŚ (TV)

W piątek w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się kolejna rozprawa administracyjna w sprawie DTŚ.

W sali Sejmu Śląskiego pojawili się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Spotkanie trwało blisko 3 godziny, przygotowaliśmy kilkuminutową relację. Przedstawiamy wszystkie ważniejsze wypowiedzi uczestników rozprawy.

Od wielu lat przeciwko budowie DTŚ w centrum miasta protestują osoby związane ze stowarzyszeniem Gliwiczanie dla Gliwic. Zjawili się oni także na spotkaniu w Katowicach.

Jednak tym razem głos postanowili zabrać także zwolennicy trasy. Wypowiadali się m.in. przedstawiciel rektora Politechniki Śląskiej, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, zastępca dyrektora Instytutu Onkologii w Gliwicach i przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_03/20120326_dts_rozprawa.flv” /]
 

Zobacz też: Tak będzie wyglądała DTŚ w centrum Gliwic (film)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zwolennik DTŚ
zwolennik DTŚ
12 lat temu

Gliwiczanie dla Gliwic czyli dziadki którym się nudzi w domu -Tacy ludzie blokują rozwój miasta

gliwicjus
gliwicjus
12 lat temu

Ja nie wiem, ale spółce DTŚ taniej by wyszło zafundować tej grupce jakieś domki za miastem, tam mogliby sobie co tydzień się spotykać i marudzić, że zenek znowu nad ranem jechał na mopliku z bańkami do gieesu i hałasował.

s
s
12 lat temu
Reply to  gliwicjus

Nie zgodzą się, bo na wsi nie będą mieć klientów na aparaty ortodontyczne
i na usługi adwokacko – prawnicze

Echelon
Echelon
12 lat temu

PO co oni się w ogóle wypowiadają? Najlepiej podsumowała wszystko wypowiedź pana z onkologii.

Anonimowo
12 lat temu

cieszę sie że w końcu zaczeli się wypowiadać zwolennicy trasy bo tylko przeciwnicy krzyczeli i ktoś mógł pomysleć że gliwiczanie nie chcą tej trasy

.
.
12 lat temu

no tak dla gliwickich ********** ważniejsze są ptaki niż dobro ludzi

monika
monika
12 lat temu

Przypominam tym którzy nie wiedzą, że obecny przewodniczący rady miasta Zbigniew Wygoda który jest teraz członkiem PO do niedawna był powiazany z ludźmi blokującymi DTŚ w naszym mieście (może nadal jest nieoficjalnie) Ciekawa jestem jaki jest teraz jego stosunek do tej trasy?

KKK
KKK
12 lat temu

Podsumowując:
– za DTŚ stoi żydowkie lobby, które ma na celu zniszczenie miasta,
– tunel przy dworcu może zostać zalany przez powódź (no tak, częste zjawisko w tych rejonach),
– i najważniejsze, ptaki z parku Chopina znikną!!!

Przecież to się ****** w głowie nie mieści co oni tam wygadują?!

jazmig
jazmig
12 lat temu

Zygmunt Frankiewicz jest związany z Andrzejem Pieczyrakiem, który jest przeciwko dtś i nawet z jednej list startowali razem do rady.

Anonimowo
12 lat temu
Reply to  jazmig

fantastyczna bzdura 🙂 Pieczyrak nienawidzi Frankiewicza ale za to kocha Zbycha Wygodę bo razem organizowali referendum o odwołanie Frankiewicza i obecnych kolegów Wygody z PO

ktoś łoś
ktoś łoś
12 lat temu

Każdy normalny człowiek chce DTŚ bo ktoś kto chociaż raz jechał nią z Zabrza do Katowic wie jakie to ułatwienie i jak się nią super jedzie. Przeciw DTŚ są starcy którzy nawet autem nie jeżdzą i to oni ci sami stali i zbierali podpisy za referendum bo pamiętam tą babkę od ptaków i Pieczyraka tez pamiętam jako awanturnika

inżynier
inżynier
12 lat temu

Zapewne 90% osób sprzeciwiających się budowie DTŚ nie ma samochodu, bądź rzadko z niego korzysta. Taki sam cyrk będzie przy budowie elektrowni atomowej. Znowu będą opowiadać bzdury. Tak przy okazji. Czarnobyl i Fukushima to technologia lat 70-tych. Dzisiejsze elektrownie są o niebo bezpieczniejsze od tamtych. Poza tym katastrofę w Czarnobylu spowodowali ludzie, a w Japonii ekstremalne trzęsienie ziemi. Ponad to reaktory w Czarnobylu nie spełniały zachodnich norm bezpieczeństwa. Lista potencjalnych wad była długa. Mimo tego nie dość, że wybudowano takie reaktory, to jeszcze postanowiono wykonać potencjalnie niebezpieczny eksperyment, który skończył się katastrofą… Ps. Do tej pory działa jeszcze 11 reaktorów… Czytaj więcej »

PLK
PLK
12 lat temu

Proszę posłuchać tego Pana w 7 minucie filmu. Czy on nie ma racji? Wszyscy zwolennicy DTŚ kierują się w 100% własnym egoizmem (przeciwnicy w większości także), przestarzałymi wyobrażeniami co do komunikacji miejskiej oraz fałszywymi argumentami finansowymi (że jest za darmo).
Pozostaje mieć nadzieje że państwa nie będzie stać na tak drogą inwestycje, na co się moim zdaniem zanosi. Chyba że właściciele marketów budowanych przy trasie DTŚ skutecznie zalobbują w rządzie i ten wybuduje DTŚke a za to nie będziemy mieli autostrad! To też jest możliwe, bo jak wiadomo w Polsce jest realizowane zawsze najgorsze z możliwych rozwiązań.

Anonimowo
12 lat temu

i po co oni protestują przeciw dtś? co za ludzie……

Eres
Eres
11 lat temu

Aleście artykuł wysmarowali – Jejuś!!!

Eres
Eres
11 lat temu

Szanowny Panie Pieczyrak!!!
Akurat muszę Pana zasmucić, z uwagi na ówczesne zatrudnienie byłe służbowo związany z akcją „wariantowości” dtś. Projektanci, architekci czy inni „…ci” od planowania dróg przygotowali 4 warianty. Społeczność miast MOGŁA dobrowolnie przyjść zadecydować który wariant wybierają. O całej akcji informowane były Gliwice poprzez media, internet i ogłoszenia papierowe. Niestety frekwencja była bardzo znikoma, a mimo to wygrał wariant realizowany.
Tak to jest demokracja, tylko my, obywatele nie potrafimy z niej korzystać.

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Niewiem jaki sens ma to zeby dts laczyc z DK88 przy ulicy portowej prowadzac ja przez srodek miasta. Jesli zostala polaczona z A-1 a ta laczy sie z DK88 nie trzeba bylo rujnowac polowy miasta i wyrzucania pieniedzy w bloto .magistrat juz kombinuje zrobic platny parking z calego miasta,ciekawe jakie niespodzianki szykuje nam mieszkancom prezydent miasta

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI