r e k l a m a


Będą się modlić za Gliwice. Specjalne msze w kościołach

Wierni z Gliwic będą się modlić za swoje miasto.

Z taką inicjatywą wyszło kilka gliwickich środowisk. Po raz pierwszy wierni spotkają się 14 marca o godz. 18.00 w parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Okrzei. Mszy będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki.

– Każda Eucharystia jest błogosławieństwem, a tu jej uczestnicy chcą świadomie budować rzeczywistość duchową miasta, modląc się z poszczególne przestrzenie życia społecznego. Za sprawujących władzę, oświatę, przemysł i przedsiębiorców, przywódców – duchownych i świeckich, zaangażowanych społecznie, potrzebujących pomocy… Objęcie wszystkich spraw jest cenne i potrzebne – mówi Gościowi Niedzielnemu ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. nowej ewangelizacji gliwickiej kurii.

Przypomina, że Msza za miasto jest wypraszaniem błogosławieństwa we wszystkich dziedzinach życia. – Wspieraniem siebie nawzajem w różnych potrzebach, żeby przełamywać sprawy trudne, wypraszać światło na drogach, które należy podjąć, żeby ta społeczna tkanka była coraz bardziej chrześcijańska. Żebyśmy nie myśleli tylko o tym, co w murach kościoła, ale żeby Kościół żył całym bogactwem swojego powołania i swoich zadań. Jak mówił Jan Paweł II, żeby wiara stawała się kulturą, była przenoszona we wszystkie przestrzenie życia społecznego – wyjaśnia w Gościu Niedzielnym.

Kolejne msze będą się odbywać w innych parafiach na terenie miasta.

(źródło: Gość Niedzielny)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ozas
Ozas
4 lat temu

Idźcie owieczki i roznoście koronowirusa,bezmózgi.

Gosia
Gosia
4 lat temu

Czy religijność musi się wiązać z brakiem rozsądku?

Marek
Marek
4 lat temu

Większość ofiar koronawirusa to osoby starsze. Większość osób uczestniczących w nabożeństwach to również osoby starsze. Tak Kościół dba o swoich wiernych.
Kościoły to pierwsze miejsce, które powinny zostać zamknięte.
Panowie ze służb, co wy robicie???

ŚREDNIOWIECZE
ŚREDNIOWIECZE
4 lat temu

Powiem krótko: piiiiiiiiiiiiii się w łeb!!!!

Lucyna
Lucyna
4 lat temu

Czy nie możecie się po prostu umówić, że o 18 każdy w swoim domu się modli, będzie wspólnota duchowa. To ja próbuje tłumaczyć moim starszy rodzicom, żeby przez ten czas nie chodzili do kościoła, a tu takie podejście. Nie będę pisać, jakie słowa się cisna na usta…

amp
amp
4 lat temu

W Polsce Kościół to państwo w państwie i władze świeckie mają xuja do gadania..

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI