spot_imgspot_img


Będzie remont ul. Jagiellońskiej w Gliwicach. Prace ruszają w tym miesiącu

To długo oczekiwana realizacja, wymagająca opracowania projektu, zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji i wielu przygotowań.

Jeszcze w lipcu planowane jest rozpoczęcie remontu ul. Jagiellońskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia to głównie przebudowa nawierzchni jezdni i chodników, ale wcześniej żmudne prace przygotowawcze związane z usuwaniem torowiska czy wymianą sieci uzbrojenia podziemnego.
Lista prac na odcinku od ul. Ks. Hlubka do skrzyżowania ulic: Jagiellońskiej, Zabrskiej i Konarskiego jest dłuższa. W tym miejscu powstanie także ścieżka rowerowa, uporządkowane zostaną miejsca postojowe. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale roku.

Na potrzeby sprawnego przeprowadzenia remontu ulicy, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W chwili obecnej rozważane są różne warianty z zamknięciem odcinka włącznie, gdzie realizowane będą prace. Ostatecznie jednak w jaki sposób zostanie on zorganizowany podamy w osobnym komunikacie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luk
Luk
4 lat temu

Nareszcie

Marcin
Marcin
4 lat temu

Od marca 2016 „fachowcy” z ZDM zbierali dokumentację do remontu 500-metrowego odcinka drogi. Nareszcie się udało. Chwała wam za to. Tylko kiedy obiecany remont Zabrskiej? Kolejne 2,5 roku zbierania dokumentów? A może przed kolejnymi wyborami wyremontujecie, żeby nie dawać ludziom zbyt wiele naraz?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI