r e k l a m a


Będzie zakaz przemieszczania się? Rzecznik MZ odpowiada

W mediach pojawiła się informacja, iż rząd planuje wprowadzić zakaz przemieszczania się. Ile jest w tym prawdy?

„Na razie nie ma żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń” – podkreślił rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odpowiadając na pytanie o możliwe wprowadzenie w Polsce zakazu przemieszczania się.
Andrusiewicz został zapytany na piątkowym briefingu prasowym czy planowane jest wprowadzenie w Polsce zakazu przemieszczania się.

„Chciałbym, aby epidemii koronawirusa nie towarzyszyła epidemia newsów z pogranicza mitów. Nie straszmy i nie epatujmy społeczeństwa tym, co zaraz zostaje wprowadzone. Od jutra będą obowiązywać w kraju nowe obostrzenia, a już od wczoraj pojawiają się newsy, które mówią o tym, że wprowadzamy zakaz przemieszczania. Nic takiego nie ma miejsca” – odpowiedział rzecznik resortu zdrowia.

„Nie ma na razie żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń” – oświadczył.

Andrusiewicz podkreślił, że obostrzenia przynoszą skutek po 10-14 dniach. „Więc tak mniej-więcej będziemy obserwować. Jednocześnie, jeżeli będziemy widzieli dużą skalę wzrostu, na pewno trzeba będzie działać. Ale nikt dziś jeszcze nie podjął żadnych decyzji o zamykaniu kraju i zakazywaniu przemieszczania się” – dodał.(PAP)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tentego
Tentego
3 lat temu

Guzik może być a nie zakaz przemieszczania się zgodnie z obowiązującym prawem.. i nie mam tu na myśli pisanych na kolanie rozporządzeń bądź śnieżnej ustawy antycovid. Szanujmy się i nasze prawodawstwo..nawet w tak trudnych czasach bo to jedynie właśnie świadczy o naszej cywilizacji i jej rozwoju.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI