Bezpieczny powrót do szkoły. Forum zaprasza na przygodę

Seria przygód z zasadami ruchu drogowego w tle czeka na dzieci w CH FORUM. W ostatni weekend wakacji czyli 27 i 28 sierpnia dzieci sprawdzą swoją wiedzę i będą nauczycielami małej świnki w grze terenowej. Celem akcji „Bezpieczny powrót do szkoły” jest nauka zachowań na miejskich drogach dlatego podczas jej trwania FORUM odwiedzą i włączą się do działań przedstawiciele policji i ratownictwa medycznego.

Tego tu jeszcze nie grali. Na scenie głównej (poziom 0) stanie miasteczko ruchu drogowego. Mieszka w nim mała świnka, która bardzo mało wie na temat poruszania się po ulicach naszego miasta. Jak przechodzić po pasach oraz jak działa sygnalizator świetlny pomogą jej zrozumieć najmłodsi mieszkańcy Gliwic i okolic. Jednocześnie wykonywać będą pracę detektywistyczną. Grupki dzieci razem z animatorem, korzystając z mapy przestrzeni, podążać będzie przez 6 kolejnych punktów gry przygodowej „Bezpieczna droga do szkoły”. Po wykonaniu zadań z każdego stanowiska, dzieci otrzymają cyfrę kodu. Finałem będzie odnalezienie walizki z ekwipunkiem bezpiecznego pieszego, otworzenie jej kodem, wspólne wykonanie piosenki skomponowanej na miejscu i wylosowanie niespodzianki.

– Nauka przez zabawę to wspaniały proces do jakiego możemy zaprosić najmłodszych mieszkańców. Dzieci idące w tym roku do szkoły lub uczniowie trzech pierwszych klas to ciągle maleństwa, które trzeba wspierać w funkcjonowaniu na terenie miasta, gdy zaczynają same chodzić do szkoły, korzystać ze ścieżek rowerowych czy jeździć komunikacją miejską. Pokażemy w zaciemnionym namiocie jak spada ich widoczność po zmroku. Wierzymy, że ogromne wrażenia jakie na nich czekają pomogą zapamiętać zasady bezpieczeństwa, które chcemy im przekazać – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i Marketingu w CH FORUM.

Na dzieci chcące przeżyć serie przygód w miasteczku drogowym animatorzy czekają od 12:00 do 18:00 w najbliższą sobotę i niedzielę.

Od 15.30 do 16.30 w sobotę i niedzielę do miasteczka ruchu drogowego przybędzie również policjant motocyklista. Można będzie dotknąć a nawet usiąść na policyjnym motorze. W sobotę spodziewajcie się pokazów z pierwszej pomocy. Tutaj również dzieci będą mogły się wykazać.

Udział w zabawie jest bezpłatny i nie trzeba się specjalnie rejestrować.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI