Bezpłatne badania w Forum

W najbliższą sobotę (5 kwietnia) CH FORUM będzie areną akcji „Zdrowie pod kontrolą”.

To prowadzona od 12 lat cykliczna kampania o ogólnopolskim zasięgu, promująca zdrowie i zachowania prozdrowotne oraz umożliwiająca bezpłatny dostęp do podstawowych badań profilaktycznych. Jest powiązana z obchodami „Światowego Dnia Zdrowia”, a organizują ją stu­denci Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

W sobotę w CH FORUM zdrowie będzie można skontrolować na kilku stanowiskach. Prowadzący je studenci medycyny promować będą także prozdrowotne kampanie. Jest wśród nich Think Pink – kampania zorientowana na profilaktykę nowotworów kobiecych.
Dyżurujący wyjaśnią również, dlaczego warto być „na tak” w sprawach transplantacji i dawstwa szpiku kostnego. Znajdzie się też „Czas na umysł”, czyli projekt poświęcony udarom mózgu.
Młodzi adepci medycyny powiedzą też, jak dbać o swoje serce. Będą przy tym zachęcać do rejestracji w elektronicznym systemie Osoz.pl. Pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, także tych związanych z chorobami serca.
Atrakcją dla najmłodszych będzie Szpital Pluszowego Misia. Rodzice i ich dzieci, poprzez zabawę w szpital i lekarzy, przekonają się w nim, że wizyta w poradni nie musi być czymś okropnym.

Na konsultacje do FORUM studenci śląskiego oddziału IFMSA zapraszają w godz. 10.00 – 18.00.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI