Bezrobocie w Gliwicach jest dużo niższe niż w sąsiednich miastach

Nie od dzisiaj wiadomo, że stopa bezrobocia w Gliwicach jest na niskim poziomie.

W grudniu 2017 roku w naszym mieście wynosiła 3,7%. Dużo gorzej jest w skali kraju – w tym samym czasie w Polsce wynosiła 6,6%.

W zakładach zlokalizowanych w Gliwicach pracę znajdują nie tylko gliwiczanie, ale i mieszkańcy sąsiednich miast. Wieczorem, gdy samochody wracają ze gliwickiej strefy ekonomicznej można zauważyć sporo pojazdów z rejestracjami z Zabrza, Bytomia, Rudy Śląskiej czy powiatu gliwickiego. Podobnie sytuacja wygląda w okolicy Nowych Gliwic, gdzie zlokalizowane są firmy zajmujące się nowoczesnymi technologiami.

W Zabrzu stopa bezrobocia wynosiła w grudniu 2017 r. 6,6%, czyli dokładnie tyle ile średnia krajowa. W Bytomiu wynosi aż 11,2%, w Chorzowie 5,9%, w Rudzie Śląskiej 3,9%, w powiecie gliwickim 5,8%, natomiast w Katowicach jest rekordowo niska i wynosi 2,2%.

Co ciekawe, bezrobocie w grudniu 2016 roku wynosiło w Gliwicach 4,3%, więc w ciągu roku wpadło o 0,6%.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Gąska
4 lat temu

Jak wyglądałoby bezrobocie w Zabrzu czy Bytomiu gdyby mieszkańcy tych miast nie pracowali w Gliwicach? Czy ktoś prowadzi rejestry ile osób z danego miasta pracuje w danym mieście?

Tomasz Fisk
4 lat temu

Cala reszta przyjezdza zapierdzielac na strefie. U nas jak zwykle male bezrobocie bo pol miasta wyjechalo, a bezrobotni sie nie rejestruja w PUPie, ktory nawiasem mowiac jest totalna porazka :). Thats all folks. Yabadabadoo

Joanna Kuliś
4 lat temu
Reply to  Tomasz Fisk

przyjeżdża na strefie pracować i pewnie cieszą się że mają gdzie zarobić. jedna kopalnia nie utrzyma całego miasta

Larysz Agnieszka
4 lat temu

Oczywiście bo jak mają się ludzie rejestrować tylko po to żeby dostawać nieaktualne oferty pracy to mają to gdzieś i według ich notowań to bezrobocie spada

Miłosz Borek
4 lat temu

Najlepiej nie rejestrować się, nie szukać pracy, nie pracować. Państwo da, a głupki niech ryją 😉

Aga
Aga
4 lat temu

PUP nie oferuje żadnej pracy.Instytucja zbędna.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI