r e k l a m a
spot_imgspot_img

Bieg Kolorowych Skarpetek. Światowy Dzień Zespołu Downa

Setki zawodników w barwnych skarpetkach – koniecznie nie do pary – wystartują w niedzielę w 3. edycji Biegu Kolorowych Skarpetek, organizowanym przez Fundację Tośka i Przyjaciele z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Jak co roku imprezie, odbywającej się przy gliwickiej Cechowni towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całych rodzin oraz zbiórka pieniędzy na półkolonie letnie dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 marca, w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35a. Start biegu zaplanowano na godz. 11.00. Wstęp wolny!

Uczestnicy biegu, na który obowiązują zapisy, w pakietach startowych przygotowanych przez Fundację, znajdą kolorowe skarpetki nie do pary – symbol akceptacji i szacunku dla osób z zespołem Downa. Organizatorzy zachęcają, aby to właśnie w nich pokonali trasę o długości ok 2 km lub dłuższą – to uczestnik decyduje ile razy pokona pętlę oraz czy zrobi to biegnąc lub spacerując w pojedynkę, z wózkiem dziecięcym, psem czy całą rodziną. Najmłodsi uczestnicy mogą nawet jechać na hulajnodze czy na rowerku.

Oprócz biegu na gości czekać będzie rodzinny, kolorowy piknik integracyjny z wieloma atrakcjami dla małych i dużych. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona będzie także zbiórka na półkolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Każda osoba zasilająca puszkę Fundacji, która odpowie na pytanie zadane przez wolontariuszy, będzie mogła wylosować jedną z nagród rzeczowych – dla dzieci lub dla dorosłych. Jedno zasilenie puszki = jeden los.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI