r e k l a m a


Blisko 2000 osób bez zapiętych pasów zatrzymali wczoraj policjanci

W działaniach pod nazwą „Pasy” uczestniczyło na drogach województwa śląskiego pół tysiąca policjantów. Od świtu do wieczora 30 stycznia br. stróże prawa skontrolowali 220 samochodów ciężarowych i 2282 samochody osobowe.

Podczas akcji policjanci stwierdzili ogółem 1912 przypadków naruszenia prawa dotyczącego stosowania pasów i urządzeń służących bezpieczeństwu korzystających z samochodów. 1556 kierujących nie zapięło pasów bezpieczeństwa, natomiast spośród pasażerów 64 zlekceważyło ten obowiązek. Mundurowi ujawnili także 6 przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach, co źle świadczy o poziomie troski kierowców o ich najmłodszych pasażerów.

Policjanci do działań „Pasy” wykorzystali lornetki oraz zestawy do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparaty z teleobiektywem.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cliper
cliper
10 lat temu

hahaha ale jazda!niezła instytucja-200 tyś złotych na 500 policjantów-jeden dzień-fabryka pieniędzy!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI