Bolid z Gliwic znowu najlepszy! Studenci Politechniki Śląskiej wygrali na torze Formuły 1

Zespół Silesian Greenpower zdobył pierwsze i drugie miejsce w międzynarodowych wyścigach samochodów elektrycznych formuły F24+, które odbyły się w maju na torze Kirkstown w Irlandii Północnej.

Drużyna studentów z Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowodniła, że skonstruowane przez nich bolidy są bezkonkurencyjne!

Do wyścigu politechniczna drużyna wystawiła dwa bolidy: SG Bullet II oraz SG Bullet240W. Oba pojazdy spisały się na torze doskonale i tym samym zajęły w wyścigu pierwszą i drugą lokatę, pozostawiając w tyle swoich konkurentów z innych krajów. Najszybszy okazał się SG Bullet II, którym kierowała Alicja Kołodziej. Tuż za nim uplasował się SG Bullet240W, za którego kierownicą siedziała Patrycja Szczęch. Dodatkowo drugi z bolidów został wyróżniony za najszybsze okrążenie w wyścigu – 2,55 minuty.

Zawody Greenpower Formula F24+ odbywają się na profesjonalnych torach Formuły 1. Bolidy biorące w nich udział mają za zadanie pokonać jak największy dystans w czasie jednej godziny. W skład zawodów wchodzi dziewięć wyścigów na różnych torach, w tym runda finałowa. Drużyny mogą brać udział we wszystkich wyścigach, ale w klasyfikacji generalnej liczą się jedynie trzy najlepsze wyniki, z obowiązkowym wyścigiem finałowym włącznie. Zawody te tworzą również świetną okazję do sprawdzenia swoich możliwości oraz wiedzy technicznej między drużynami różnych uczelni i firm.

W skład zwycięskiego zespołu z Politechniki Śląskiej weszli: Paweł Żur (kapitan), Alicja Kołodziej (kierowca), Patrycja Szczęch (kierowca), Adam Stalica, Konrad Chebda, Dominik Kała, Daniel Żabski oraz Bartłomiej Nowacki. Koordynatorem zespołu jest prof. Andrzej Baier z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.