spot_imgspot_img


Brutalny napad na staruszka. Sprawca szybko wpadł

Dzisiaj gliwicki sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla 31-latka, który we wtorek usiłował dokonać rozboju na starszym mężczyźnie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Rankiem, 2 sierpnia, w okolicy ulic Berbeckiego i Gruszczyńskiego w Gliwicach, idący z dwoma znajomymi sprawca wykorzystał ustronne miejsce i zaatakował 78-letniego mężczyznę. Napastnik popchnął pokrzywdzonego tak, że ten upadł na ręce i brzuch.

Następnie, używając siły fizycznej, unieruchomił go i zaczął przeszukiwać. Kiedy starszy pan krzyczał i wzywał pomocy, sprawca zagroził mu mu użyciem noża. W pewnym momencie oprawca zbiegł w kierunku placu Piłsudskiego.

Wezwani na miejsce policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Wraz z pokrzywdzonym penetrowali także pobliski teren. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu miejskiego i prywatnego z terenu, gdzie prawdopodobne było przemieszczanie się napastnika. Dokładna analiza zebranego materiału pozwoliła na wytypowanie sprawcy przestępstwa i zaplanowanie dalszych działań. Do akcji zaangażowani zostali funkcjonariusze prewencji, kryminalni i śledczy z „jedynki”. To właśnie ci ostatni namierzyli poszukiwanego w okolicach Rynku i po krótkim pościgu zatrzymali go wraz z kompanami. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siekiera
siekiera
6 lat temu

Upublicznić dane osobowe i zdjęcie tego gnoja! Jakim prawem przysługuje mu ochrona?

KIBIC9999
KIBIC9999
6 lat temu

Ten gnój któremu wcześniej nie chciało się pracować teraz będzie sądzony i odsiadywał za pieniądze podatników. Moim zdaniem należałoby też zapytać jego rodziców dlaczego wychowali takie gówno !

Antykibic
Antykibic
6 lat temu
Reply to  KIBIC9999

Umiesz czytać baranie?! Ten facet ma 31 lat,sam ponosi odpowiedzialność za swoje czyny! Rodzice nie ponoszà odpowiedzialności za czyny dorosłych dzieci! Bardziej już szkoła i środowisko w jakim taka osoba dorasta i kształtuje swoje cechy.

Olo
Olo
6 lat temu

brawa za skladnie!!! autor tego artykulu skonczyl podstawowke?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI