r e k l a m a

spot_imgspot_img

Były dyrektor teatru w Gliwicach już znalazł pracę. Kto będzie rządził GTM?

Niedługo pozostawał bez pracy Paweł Gabara, który przez 17 lat był dyrektorem Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Przypomnijmy, że 31 marca był ostatnim dniem pracy Gabary w Gliwicach. Były dyrektor w styczniu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Po kilku tygodniach okazało się, że Paweł Gabara został dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi.

Zarząd Województwa Łódzkiego zaakceptował już wskazanego przez komisję konkursową kandydata. Pozostaje tylko formalność jaką jest odpowiednia uchwała w tej sprawie. Radni sejmiku powinni podjąć ją jeszcze w czerwcu. Gabara zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Nowickiego.

 

Miasto Gliwice ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora GTM. Niestety, nie udało się wyłonić nowego sternika GTM.

„Żaden z kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną nie spełnił oczekiwań komisji konkursowej” – taki komunikat widnieje na stronie Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Wiele wskazuje na to, że Gliwickim Teatrem Muzycznym będzie zarządzał w najbliższym czasie Grzegorz Krawczyk, obecny dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Zgodę musi wyrazić Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydaje się to jednak formalnością.

Warto dodać, że za rządów Krawczyka gliwickie Muzeum ożyło. Nie tylko organizuje wiele wystaw i wydarzeń, ale zmienia się. W ostatnich latach w piwnicach Willi Caro powstała Czytelnia Sztuki, a niedawno na strychu stworzono pracownie edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na koniec dodajmy, że Krawczyk ma doświadczenie związane z pracą w teatrze. Przez kilka lat był zastępcą Pawła Gabary.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
truposz
truposz
8 lat temu

Skoro Jodliński ożywił (tak pisano), potem Krawczyk ożywił, po Krawczyku ktoś ożywi, znakiem tego w tym muzeum pracują żywe trupy, zoombi albo inne istoty z zaświatów które spijają krew zwiedzających.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI