spot_img


CBA zatrzymało prezesa Wasko. Firma wydała oświadczenie

W ubiegłym tygodniu Polskę obiegła informacja, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilka osób, w tym prezesa firmy WASKO S.A. Wojciecha W.

Zarząd Spółki WASKO S.A. w związku z prowadzonym postępowaniem i zatrzymaniem Prezesa Zarządu WASKO S.A. oświadcza, że firma w ciągu prawie 30 lat swojej działalności zawsze kierowała się i kieruje najwyższymi standardami w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Wszystkie projekty, kontrakty i usługi na rynku publicznym realizowane były i są w pełnej zgodzie z przepisami prawa.

Odnosząc się do pojawiających się doniesień medialnych związanych z rzekomym wręczeniem przez WASKO S.A. byłej wiceprezes Zarządu ARP S.A. korzyści majątkowych, Zarząd WASKO S.A. oświadcza, iż zarzuty te nie znajdują odzwierciedlenia w stanie faktycznym. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że spółka nie składała wniosków oraz nie otrzymała jakiegokolwiek dofinansowania z Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w latach 2014 – 2015.

Ponadto, zgodnie z wiedzą Zarządu Spółki, zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy w żadnym stopniu Prezesa Zarządu WASKO S.A.

Znając osobę Prezesa firmy i prowadzoną przez niego działalność, Zarząd Spółki wyraża przekonanie, że postawione wobec niego zarzuty są nieuzasadnione, co zostanie potwierdzone w dalszym toku postępowania.

Prezes Zarządu WASKO S.A. od ponad 45 lat prowadzi działalność gospodarczą. Jest osobą o nieposzlakowanej opinii, członkiem wielu organizacji naukowych i społecznych. Wielokrotnie wspierał inicjatywy naukowe, sportowe i społeczne. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i humanitarną. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zarząd WASKO S.A. informuje, iż prowadzone wobec Prezesa Zarządu postępowanie nie wpływa na bieżącą działalność i funkcjonowanie spółki, ani na jej sytuację finansową.

Spółka WASKO S.A. od 28 lat jest obecna na rynku IT jako dostawca rozwiązań teleinformatycznych dla średnich i dużych przedsiębiorstw, głównie z sektora telekomunikacyjnego, paliwowo-energetycznego, finansowego i ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego, a także dla administracji rządowej i samorządowej. WASKO S.A. zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania oraz realizacją kompleksowych usług w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych. Obecnie w Grupie Kapitałowej WASKO S.A. zatrudnionych jest ponad 1500 osób.

WASKO S.A. wielokrotnie była nagradzana za zrealizowane projekty m.in. w obszarze obronności kraju, administracji publicznej oraz wielu innych. Jako dostawca zaawansowanych technologii na polski rynek spółka przyczynia się w wymierny sposób do poprawy jakości, efektywności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

W imieniu Zarządu WASKO S.A.
Paweł Kuch, Wiceprezes Zarządu – Tomasz Macalik, Wiceprezes Zarządu – Andrzej Rymuza, Wiceprezes Zarządu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI