Celnicy likwidują nielegalne automaty do gier. Również w Gliwicach

Celnicy nie ustają w zwalczaniu szarej strefy gier hazardowych. W ostatnim czasie mundurowi zabezpieczyli ponad 100 sztuk nielegalnych urządzeń.

Do Skarbu Państwa wpłynie ponad 1 mln złotych tytułem kar pieniężnych za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom.

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Rybniku zatrzymali 116 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. W wyniku podjętych działań celnicy likwidowali nielegalne „salony gier”.

W Gliwicach w jednym z lokali zabezpieczyli jednorazowo 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Podobnie było na terenie Wodzisławia Śląskiego oraz Żor. W jednym z nielegalnych salonów w Żorach celnicy zabezpieczyli 10 sztuk automatów oraz ruletkę ośmiostanowiskową. Mundurowi wystawią decyzje administracyjne na podmioty urządzające nielegalne gry na automatach. Skarb Państwa zostanie „zasilony” kwotą 1 164 000 zł tytułem wymierzonych kar pieniężnych.

Wszystkie wytypowane do kontroli miejsca należą do szczególnie wrażliwych, ze względu na lokalizację w centrach miast. Łatwy dostęp do nielegalnie organizowanych gier hazardowych sprzyja uzależnieniom, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Niewinna z pozoru zabawa przy automatach, w zgodnej opinii specjalistów, może prowadzić do uzależnienia, do braku kontroli zarówno nad czasem gry jak i nad ilością zaangażowanych w hazard pieniędzy.

Warto przypomnieć, że obecnie na terenie województwa śląskiego działa tylko sześć kasyn gry, które posiadają zezwolenie na urządzanie gier hazardowych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI