spot_img


Kultura blisko Ciebie? Tak – za sprawą Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Wydarzenia, koncerty, edukacja, informacja i promocja – od niedawna w Gliwicach to wszystko można opisać jednym słowem: VICTORIA.

Centrum Kultury Victoria to nowa instytucja działająca w Gliwicach, której organizatorem jest Miasto. Stoją za nią ludzie zaangażowani, kreatywni i z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Efektem pracy zespołu CK Victorii ma być bogaty, różnorodny i niezwykle interesujący program wydarzeń, w którym każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

– Centrum Kultury Victoria będzie współorganizatorem wydarzeń, które w Gliwicach już znamy. Tu przed nami wyzwanie – spróbujemy nadać im jeszcze lepszą jakość. Jednak najważniejsze zadanie, które stoi przed Victorią to nasz autorski repertuar – nowe propozycje. Właśnie pracujemy m.in. nad projektem pt. „Kulturalia”, czyli Gliwicki Festiwal Kultury. Potrwa od maja do listopada i dostarczy naszym odbiorcom wielu wrażeń. Na początek majówka i prawdopodobnie po raz pierwszy w Gliwicach – silent disco, czyli cicha dyskoteka w Ruinach mówi Paweł Ciepliński, Dyrektor CK Victorii.

Dzien Sw Patryka Bojkow fot Mosquidron
fot. Mosquidron

Pierwsze wydarzenia organizowane pod szyldem Centrum Kultury Victoria już za nami. To między innymi Walentynki, Dzień Świętego Patryka, event charytatywny dla Ukrainy w Cechowni i koncert Wiosny z Fryderykiem. To dopiero rozgrzewka, a mieszkańcy Gliwic z pewnością będą mogli wybierać z bogatego kalendarza imprez. Victoria ma też inspirować i kreować kolejne możliwości: do spotkań, współpracy różnych środowisk, edukacji oraz po prostu – odpoczynku i rozrywki.
Zakochaj Sie w Kulturze Walentynki fot MBuksa
fot.Michal Buksa

– Victorię rozumiemy nie jako miejsce, budynek, jedną scenę. Chcemy wyjść z wydarzeniami do ludzi. Chcemy, żeby kulturą żyła miejska przestrzeń. Stąd m.in. pomysł na Rynek Kultury w Alei Przyjaźni przy Ruinach Teatru Victoria. Wierzymy, że organizując wydarzenia, damy ludziom także okazję do spotkań, do tego – by po pandemicznej przerwie – znów byli blisko siebie dodaje Łukasz Kwaśniewski, Zastępca Dyrektora ds. programowych.

CK Victoria otwarta jest na współpracę z lokalną społecznością i artystami. Zaproszenie do kontaktu kierowane jest do wszystkich, którzy chcą mieć udział w tworzeniu oferty kulturalnej prezentującej lokalny koloryt. Victoria może być miejscem odbycia praktyk lub wolontariatu.


Warto śledzić stronę www.ckvictoria.pl, gdzie zainteresowani znajdą informacje o działaniach tej nowej instytucji kultury. Docelowo ten adres ma być najlepszym źródłem o wydarzeniach w naszym mieście.

https://www.facebook.com/ckvictoriapl
https://www.instagram.com/ckvictoriapl/
CK Victoria, Gliwice #BLISKO kultury.
CKV baner promo
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI