spot_img


Chcą nowego prezesa KZK GOP. Zobacz listę zarzutów pod adresem R. Urbańczyka

Grupa osób skupiona wokół inicjatywy „Zlikwidujmy KZK GOP” wystosowała list do prezesa Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w którym żąda rezygnacji z zajmowanego przez niego stanowiska.

Treść listu poniżej. Zachęcamy do dyskusji.

Szanowny Panie Przewodniczący.
W związku z nieudolnym wprowadzaniem i zmuszaniem pasażerów do inwigilacyjnej i niedopracowanej systemowo Śląskiej Karty Usług Publicznych oraz raportem pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli w kierowanym przez Pana Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w imieniu własnym, Inicjatywy „Zlikwidujmy KZK GOP” oraz pasażerów popierających akcję: „Żądamy nowego Prezesa dla KZK GOP” na facebook.com

WZYWAM PANA DO ZŁOŻENIA DYMISJI Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU KOMUNIKACYJNEGO ZWIĄZKU KOMUNALNEGO GÓRNOŚLĄSKIEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO.

Nie ma Pan Przewodniczący żadnych innowacyjnych dokonań w czasie wieloletniego kierowania KZK GOP przy pobieraniu ogromnego wynagrodzenia w kwocie:
– 5600 zł pensji zasadniczej,
– 2200 zł dodatku funkcyjnego,
– 3120 zł dodatku specjalnego na kadencję 2014 – 2018 z tytułu powierzenia dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności i odpowiedzialności (to właśnie za projekt ŚKUP, za który nie powinien Pan otrzymać ani grosza) oraz
– dodatek za wieloletnią pracę.

O Pańskim nieudolnym zarządzaniu i sprzyjaniu gminnym PKM-om świadczą następujące punkty:
1. Bezprzetargowe przekazanie obsługi linii autobusowej zastępującej zlikwidowaną linię tramwajową nr 12 dla PKM Katowice, poprzez przywrócenie zawieszonej linii autobusowej nr 190,kursującej kiedyś na trasie: Siemianowice Śląskie Osiedle Węzłowiec – Katowice Dworzec PKP.
2. Bezprawne umieszczenie rozkładu jazdy komercyjnej linii „LOTNISKO”,obsługiwanej przez PKM Katowice,na stronie internetowej kzkgop.com.pl.
3. Brak tzw.przetargów miejskich na obsługę linii komunikacyjnych na trasach wewnątrz miejskich oraz z miasta do miasta.
4. Brak korzystania przez Pana z usług organizowanej przez siebie komunikacji miejskiej w drodze do i z pracy, a korzystanie z auta własnego lub służbowego w drodze do siedziby KZK GOP z powiatu rybnickiego – miejsca zamieszkania.
5. Brak Centralnej Dyspozytorni KZK GOP.
6. Brak 24h infolinii dla pasażerów.
7. Brak Samochodów Nadzoru Komunikacji Miejskiej KZK GOP wzorem Warszawy i Trójmiasta.
8. Brak biletomatów w autobusach i tramwajach wzorem Jaworzna, Krakowa, Warszawy i Wrocławia, które posiadają karty miejskie oraz biletomaty w pojazdach komunikacji miejskiej.
9. Brak planów sieci komunikacyjnych na centralnych przystankach w konurbacji – na zachodzie Europy to norma praktycznie na każdym przystanku.
10. Brak identyfikacji Adminów odpowiadających na posty pasażerów na facebook.com choć w krajach niemieckojęzycznych i nordyckich to norma zarówno dla organizatorów jak i przewozników.
11. Brak w spólnych kontroli bezpieczeństwa KZK GOP i Policji choć Komenda Wojewódzka Policji Panu taką propozycję składała. Specjalna akcja kontrolna bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej przeprowadzana przez Policję była tylko organizowana w Chorzowie na zlecenie Inicjatywy „Zlikwidujmy KZK GOP” .
12. Brak wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla honorowych krwiodawców.
13. Wnioskowanie przez Pana o wypłaty po 2002 zł dla Prezydentów – członków Zarządu KZK GOP za 2 posiedzenia z kawą w ciągu miesiąca.

My, pasażerowie żądamy Pańskiego ustąpienia z funkcji Przewodniczącego Zarządu KZK GOP!

Już nie może Pan jako Przewodniczący dłużej kompromitować Komunikacyjnego Związku Komunalnego swoimi decyzjami i blokować zmian,nawet tych,które nic nie kosztują, jak np.poprawa profilu KZK na facebook-u. KZK GOP pod Pańskimi rządami nie posiada nawet sprawnego kanału powiadamiającego pasażerów o awariach poprzez facebook.com lub
twitter.com.
Obecnie to sami pasażerowie powiadamiają o zaistniałych awariach i przerwach w ruchu za darmo, a Pan za kwotę ponad 11 000 tys. zł miesięcznie praktycznie nie robi nic,przeczekując czas do końca kolejnej już straconej dla wyczekiwanej poprawy jakości komunikacji miejskiej w regionie,kadencji.

Pismo to otrzymują wszystkie znaczące media regionalne oraz z terenu miast członkowskich KZK GOP.

Z poważaniem.
Tomasz Bartkowiak.

Inicjatywa:
http://www.facebook.com/ZlikwidujmyKZKGOP

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaass
Jaass
6 lat temu

Najpierw to by się koleś mógł nauczyć poprawnie sporządzać pisma a potem burzyć….

anty krytyk
anty krytyk
6 lat temu

Jak chcesz to napisz lepiej a nie krytykujesz czyjś pismo panie/ni jaass

Pasażer.
Pasażer.
6 lat temu

Zgadzam się z tym, a ŚKUP to już jest szczyt wszystkiego. Usuwanie biletów papierowych by zmuszać do wyrobienia tej karty jest niepoważne. Wszystko było dobrze i nagle „Zróbmy kartę ŚKUP! będzie super!”. Już raz widziałem jak w autobusie system nie działał i tylko papierowe dało się kasować. Dlaczego zamiast korzystać z najprostszego sposobu – papierowe, korzysta się z bezsensownych i głupich utrudnień – karta ŚKUP.

gregoryhouse
gregoryhouse
6 lat temu

Witam wszystkich jako pracownik Sosnowieckiego PKM-u pracuje przy tym dziadostwie, które nazywa się ŚKUP. A więc te urządzenia nie powinny w ogóle być stosowane w Polsce, brak certyfikatów dotyczących promieniowania elektromagnetycznego. Instalacja wykonana na zlecenie KZK GOP prze firmę kogucik zakłóca pracę urządzeń, które są w autobusie fabrycznie. Np w Mercedesach pochodzących z Norwegii po zamontowaniu ŚKUP przestały działać wyświetlacze kierunkowe firmy MOBITEC. Musiałem wykonać nową wiązkę przewodów transmisyjnych dla magistrali RS485. Urządzenia ŚKUP są włoskiej produkcji, zastosowane w nich elektroniczne podzespoły nie są przystosowane do pracy poniżej -10 stopni Celsjusza. Ponadto procesor w UKP czyli w jednostce centralnej jest… Czytaj więcej »

KACZOR
KACZOR
6 lat temu
Reply to  gregoryhouse

ZA WSZYSTTKO TO MY ZAPŁACIMY A SZEF SIĘ Z NAS ŚMIEJE

Marek
Marek
3 lat temu
Reply to  gregoryhouse

Za to firma kogucik z Gdanska ma sie dobrze. Odpalilem dole Romanowi i jest git

Grzegorz Buksa
6 lat temu

Bartkowiak i wszystko jasne 🙂

Gregor Tabor
6 lat temu
Reply to  Grzegorz Buksa

Tym razem sie postarał 🙂

Grzegorz Buksa
6 lat temu
Reply to  Grzegorz Buksa

Poczytaj że zrozumieniem 🙂

Gregor Tabor
6 lat temu
Reply to  Grzegorz Buksa

Przeczytałem dokładnie. 🙂

Łukasz Var Bogya de Csepy

W każdym normalnym przedsiębiorstwie prezes by poleciał choćby za taki bubel jak ŚKUP.

Gregor Tabor
6 lat temu

Przewodniczący Urbańczyk powinien tyle oddać za kare do budżetu kzkgop lub miastom (przewoźnikom) oddać za ten bubel.

Piotrek Pękala
6 lat temu

11k to „ogromne” zarobki dla prezesa? że jeździ autem do pracy? nie przepadam za kzk gop ani trochę, ale to jest czepialstwo

Samuel Bukowski
6 lat temu

Zlikwidujmy KZK GOP. To by była ulga dopiero.

Wojtek Meller
6 lat temu

Jeździ do pracy samochodem. A to bandyta – koniecznie trzeba go odwołać!

Krzysiek Wojtuń
6 lat temu
Reply to  Wojtek Meller

Dobrze, że to nie prezes Bumaru, bo by mu kazali czołgiem do roboty gnać przez miasto 😉

Czekoladowy
Czekoladowy
6 lat temu
Reply to  Wojtek Meller

Oczywiście,że należy go odwołać za to w 1/13!
Gdyby Prezes np.Wedla kupował i jadł tylko czekolady Wawel a zachwalał swoje bez skosztowania to wychodzi na to samo,że też bym go wywalił.

Grzeslaf Korski
6 lat temu

2300–2800 to ogromne zarobki dla kierowcy autobusu który jeździ po zakorkowanym mieście i użera się z różnymi ludźmi?

Pasażer
Pasażer
6 lat temu

Szef tej inicjatywy to jedyna osoba która gada prawdę i się tego nie boi.
Zlikwidował przystanek tramwajowy przy Spodku w Katowicach
wybudował peron przy Stadionie Śląskim a teraz podobno zabiera się za wielkie zmiany komunikacyjne w Chorzowie.
Zawsze pomaga pasażerom w walce z nimi.

ziut
ziut
6 lat temu

@Pasażer Akurat przystanku przy Stadionie Śląskim nie uznałbym za dobrą rekomendację. W chwili powstania być może spełniał swoją rolę, obecnie działa na niekorzyść pasażerów, którzy muszą nakładać dodatkowe metry na piechotę.

katarzyna opala
katarzyna opala
6 lat temu

najpierw niech beknie za swoja nieudolnosc i gowna ktore nastwialo. Do listy zarzutow dodac nieudolny i strasznie wkurzajacy system karty skup

KACZOR
KACZOR
6 lat temu

I TAK MU NIC NIE ZROBICIE BO MA POPARCIE WŁADZ I SZEF SIĘ ŚMIEJE

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI