spot_img


Chcą zakazu stosowania maseczek, kwarantanny i szczepionek. Co zdecydują radni?

Czy miasto wprowadzi zakaz stosowania maseczek i kwarantanny oraz szczepionek? Tego domaga się fundacja im. Nikoli Tesli, która wysłała petycję w tej sprawie. Teraz decyzję podejmą pyskowiccy radni.

21 grudnia do UM Pyskowice wpłynęła petycja w sprawie podjęcia przez Radę Miejską w Pyskowicach uchwał dotyczących: wydania zakazu stosowania „maseczek ochronnych” na terenie podległych miejscowości, wydania zakazu stosowania kwarantann i izolacji medycznej oraz wydania zakazu stosowania „szczepionek” mRNA. W dniu 12.01.2022 r. w uzupełnieniu do złożonej petycji wpłynęło pismo zatytułowane „ostatnie wezwanie przed sformalizowaniem wniosków karnych”.

Jak dowiadujemy się z projektu uchwały, petycja była przedmiotem obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w dniu 17 stycznia 2022 r. W ocenie Komisji wprowadzenie postulowanych w treści petycji rozwiązań prawnych nie mieści się w kompetencjach rady gminy, dlatego też Komisja zarekomendowała Radzie Miejskiej przekazanie petycji do kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wprowadzanie takich przepisów nie leży w kompetencjach rady gminy. Tak więc pyskowiccy radni najprawdopodobniej odeślą petycję do organu właściwego do jej rozpatrzenia, czyli Rady Ministrów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
3 miesięcy temu

aaaale o co chodzi??

Mad
Mad
3 miesięcy temu

czy ktoś wytłumaczy mi o co chodzi? Jak to chcą zakazu?
To ja mogę złożyć wniosek o zniesienie np przepisów drogowych? Albo o zniesienie nakazu jazdy prawą stroną ulicy? Albo zniesienie kar za kradzież?
Albo inne niedorzeczności?
Świat zwariował!!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI