spot_imgspot_img


Chcesz w Gliwicach sprzedawać alkohol? Musisz zapłacić

Do 31 stycznia należy złożyć oświadczenie o wartości brutto sprzedaży napojów alkoholowych w 2022 roku i wpłacić I ratę za korzystanie z zezwoleń w obecnym roku – przypomina przedsiębiorcom Wydział Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Opłaty są przyjmowane na rachunek bankowy:
Urząd Miejski w Gliwicach
ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice
Bank Millennium S.A.
48 1160 2202 0000 0005 0904 4009

Na przelewie bądź dowodzie wpłaty należy wpisać nazwę i adres punktu sprzedaży oraz kategorię zezwolenia, np. „sklep ul. … , zezwolenie A,B,C – I rata”, „restauracja ul. … , zezwolenie A – I rata”).

Przedsiębiorca, który nie dokona opłaty w terminie, musi się liczyć z naliczeniem opłaty dodatkowej lub wygaśnięciem zezwolenia.
W przypadku wygaśnięcia zezwolenia przedsiębiorca może wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia, ale nie wcześniej, niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.

„Uwaga! W przypadku braku należnej opłaty za okres posiadania zezwolenia, zostaną wszczęte czynności mające na celu jej wyegzekwowanie w drodze postępowania egzekucyjnego. Przypominamy zarazem, że organ zezwalający jest uprawniony do kontroli składanych oświadczeń, a w przypadku ich niezgodności ze stanem faktycznym – do cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu. W związku z tym należy podać wartość sprzedaży z dokładnością co do grosza. Przedstawione w oświadczeniu wartości powinny być poparte dokumentami, które w razie kontroli potwierdzą kwoty wskazane w oświadczeniu o wartości sprzedaży” – informuje UM Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI