r e k l a m a


Chciał wręczyć łapówkę policjantowi. Został zatrzymany

Wczoraj w Gliwicach jeden z kierowców podczas kontroli drogowej próbował przekupić policjanta.

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla proponował pieniądze w zamian za odstąpienie od nałożenia mandatu i punktów karnych. Przestrzegamy: usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Wczoraj około godziny 7.00 na ul. Wyczółkowskiego w rejonie feralnego skrzyżowania doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. 55-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Kożla kierując samochodem marki skoda superb wymusił pierwszeństwo przejazdu na oznakowanym radiowozie. Tylko, dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy policyjnego auta nie doszło do zderzenia. Za wymuszenie pierwszeństwa i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mandat karny 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Gdy policjant poinformował kierowcę skody o proponowanym mandacie, ten postanowił spróbować uniknąć kary, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, wręczył policjantowi banknot stuzłotowy.

Policjanci zatrzymali korupcyjnego oferenta i zabezpieczyli banknot zaproponowany jako łapówkę. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. W konsekwencji sprawa wykroczenia zostanie rozpatrzona przez sąd, a oprócz tego poważniejszą gatunkowo sprawą przestępstwa o charakterze korupcyjnym zajmie się prokurator oraz inny skład sądu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Egon
Egon
7 lat temu

Brawo 😉

Anonimowo
7 lat temu

masakra co za cwele

Anonimowo
6 lat temu

Policjant pewnie młody i niedoświadczony , po charakterze pisma widzę jedno, że ktoś tu chce się wykazac, bo z nauka było cięzko?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI