r e k l a m a


Chorzowska będzie wyremontowana. Na razie czas na lifting

Ulica Chorzowska przestanie być koszmarem kierowców. Remont, który zaplanowano jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, potrwa kilka lat. Dlatego prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka zaproponowała, by tymczasowo sfrezować istniejącą nawierzchnię i położyć asfaltową nakładkę.

– Biorąc pod uwagę, jaki jest obecny stan ul. Chorzowskiej i to, że modernizacja w całości może potrwać dwa lata, a dodatkowo w czasie remontu ruch będzie się tam odbywał, zdecydowaliśmy o nałożeniu asfaltowej nakładki, by umożliwić bezpieczne użytkowanie tej drogi do czasu zakończenia robót – mówi prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Zakres prac będzie inny na różnych odcinkach. Od ul. Poniatowskiego do ul. Akacjowej, który ma długość 1 km, ułożony zostanie wspomniany „dywanik” asfaltowy. Będzie miał grubość ok. 5 cm. Natomiast na odcinku od ul. Akacjowej do ul. Szymanowskiego wykonane będą łaty asfaltowe o łącznej powierzchni około 2000 m2. W ten sposób zabezpieczone zostaną wybrane miejsca w najgorszym stanie technicznym. Z kolei na odcinku od zajezdni PKM do węzła Maciejów (zjazd na DK88) zostaną sfrezowane największe deformacje.

– Nakładka asfaltowa to najszybsze rozwiązanie złego stanu nawierzchni jezdni. Daje ona natychmiastowy efekt, a prace przy jej ułożeniu trwają bardzo krótko. Zaproponowane rozwiązanie ucieszy kierowców, którzy jeżdżą ul. Chorzowską. Do czasu pozyskania przez miasto środków zewnętrznych na kompleksową przebudowę tej drogi, mieszkańcy nie będą musieli jeździć po dziurach. Aktualnie rozpoczęto przygotowania do realizacji tego przedsięwzięcia, prace będą prowadzone bez całkowitego zamknięcia ulicy, jezdnia zostanie podzielona na trzy pasy, na jednym (zamiennie) będą prowadzone roboty drogowe, a na pozostałych dwóch będzie odbywał się ruch pojazdów – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich.

Obecnie spółka Tramwaje Śląskie rozpoczyna demontaż torowiska na ul. Chorzowskiej, które zostanie zagospodarowane w ramach gruntownej modernizacji drogi.
źródło: UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wołkołycki
Wołkołycki
20 dni temu

a dopiero co ja siedem lat temu podanie napisał

Tomek
Tomek
19 dni temu

Pudrowanie trupa czas zacząć .

Jarek
Jarek
19 dni temu

W tej chwili priorytetem są ulice Witosa i Zielone Wzgórze. Nie wiecie o co chodzi? Przekonacie się wkrótce.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI