Chrapek strzelił, a Plach obronił rzut karny. Piast wygrał

W sobotnim meczu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Michał Chrapek.

Szybkie prowadzenie i kontrola boiskowych wydarzeń, czyli pierwsza połowa Niebiesko-Czerwonych w skrócie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wyszli na prowadzenie w 15. minucie za sprawą ładnego trafienia Michała Chrapka. Przez cały czas byli dobrze zorganizowani i nie dawali zbyt wiele przestrzeni swoim rywalom, którzy zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Zawodnicy Piasta mieli więcej z gry, ale kolejnych okazji w pierwszej połowie już się nie udało wykorzystać.

W drugiej połowie większe posiadanie mieli zawodnicy gospodarzy, którzy mogli wyrównać z rzutu karnego. Frantisek Plach nie dał się jednak pokonać i obronił strzał Roberto Alvesa. W dalszych fragmentach meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, choć obie drużyny próbowały wykorzystywać wolne przestrzenie, tworzące się pomiędzy strefami. Skutkowało sę szybkimi atakami, które nie przyniosły jednak zmiany rezultatu.