spot_imgspot_img


Co dalej z czołgiem w Gliwicach? Mamy oświadczenie wojska

W odpowiedzi na zainteresowanie madialne 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy informuje, iż czołg T-34 znajdujący się Gliwicach przy ul. Jasnogórskiej jest mieniem należącym do 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego a znajduje się na terenie Miasta Gliwice.

„W związku z powyższym w dniu 27.08.2015 r. został skierowany wniosek do Prezydenta Miasta Gliwice o przyjęcie od 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego na ewidencję wymienionego czołgu T-34 na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 29.05.2014 w sprawie szczegółowego trybu przekazywania mienia ruchomego Skarbu Państwa będącego we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych.
W dniu 06.06.2016 r. Prezydent Miasta Gliwice poinformował Komendanta 4 Wojskowego Oddziału Wojskowego, że miejsce, w którym znajduje się wymieniony czołg T-34 zostało skreślone z Ewidencji Miejsc Pamięci Województwa Śląskiego decyzją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach na podstawie Oświadczenia Rady Walk i Męczeństwa o stanie i statusie rosyjskich miejsc pamięci w Polsce z dnia 13.10.2015 r.

Zobacz też: Z Gliwic zniknie czołg stojący przed sądem?

Od tego czasu 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy oczekuje na podjęcie decyzji przez Prezydenta Miasta Gliwice.
W związku z powyższym 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy wystąpił do Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z wnioskiem o zagospodarowanie czołgu T-34 na potrzeby Wojska Polskiego.
Pismem z 18.10.2016 r Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zdecydował o przekazaniu czołgu do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy w terminie do 05.12.2016 r.
O fakcie tym Komendant 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego poinformował Prezydenta Miasta Gliwice pismem z dnia 20.10.2016 r.
Nie jest to jednak decyzja ostateczna.
W dalszym ciągu zgodnie z zasadami określonymi w aktualnym Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 09.02.2016 r. w sprawie szczegółowego trybu przekazywania mienia ruchomego Skarbu Państwa będącego we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych Prezydent Miasta Gliwice lub inna uprawniona instytucja mogą wystąpić do Ministra Obrony Narodowej
z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie wymienionego czołgu T-34″.

Nieetatowy Rzecznik Prasowy Komendanta 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ppłk Krzysztof Zapotoczny

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RRR
RRR
6 lat temu

No i Franek sobie grabi u ludzi…..

zwiadowca
zwiadowca
6 lat temu

Ktoś coś zaniedbał i powinien za to dostać po uszach. Nie zabierajcie nam czołgu!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI