spot_img


Co jest potrzebne do uruchomienia strony internetowej?

Uruchomienie własnej strony internetowej nie jest wcale trudne i nie zawsze wymaga specjalistycznej wiedzy. Można skorzystać z narzędzi, które ułatwią przygotowanie witryny www. Wyjaśniamy, co będzie potrzebne, aby cieszyć się własnym serwisem internetowym.

Każdego dnia na świecie i w Polsce powstają nowe strony internetowe. Ich tematyka i charakter są różne. Większość z nich ma zarabiać pieniądze dla ich właścicieli. Część to jednak hobbistyczne witryny, których właściciele chcą się dzielić posiadaną wiedzą lub pasją. Aby uruchomić taką witrynę www, nie trzeba wcale dużo pieniędzy czy czasu. 

Warto zacząć od pomysłu

Oczywiście należy zacząć od pomysłu. Bez dobrej koncepcji żaden serwis internetowy  nie odniesie sukcesu. Inspiracji na tematykę witryny www można szukać tak naprawdę wszędzie, łącznie z potencjalną konkurencją. Najpierw trzeba jednak zdecydować, czy uruchomić serwis internetowy komercyjny, czy raczej o charakterze pasjonackim. Im bardziej oryginalny pomysł, tym większa szansa na sukces i to również komercyjny (chęć zarabiania na witrynie pojawi się prędzej czy później). 

Domena i serwer

Gdy mamy już opracowaną koncepcję witryny internetowej i to w najdrobniejszych szczegółach, trzeba zająć się stroną techniczną. Na początek należy wybrać nazwę domeny, czyli adresu, pod którym będzie wyświetlana nasza witryna. Nazwa powinna nawiązywać do charakteru i tematyki serwisu, ale nie jest to warunek konieczny. Kolejna kwestia to dobry serwer. Na początek wystarczy tani hosting, ale u renomowanego dostawcy, co jest gwarancją wysokiej jakości usługi. Często domenę i hosting można wykupić w jednej firmie. 

Oprogramowanie witryny www

Na serwerze konieczne jest umieszczenie plików naszej strony internetowej i jej oprogramowania. Tutaj opcji jest kilka. Najprostsza to skorzystanie z kreatora strony, którego oferują dostawcy hostingu. Popularnym rozwiązaniem jest oparcie strony www na gotowym frameworku WordPress. Wystarczy go tylko odpowiednio skonfigurować. W przypadku dużych, komercyjnych projektów najczęściej zamawia się indywidualne, dedykowane wykonanie witryny www.  

Marketing i SEO

Na koniec jeszcze kwestie, którymi trzeba zajmować się tak naprawdę przez cały czas funkcjonowania strony internetowej. Mowa tu o działaniach marketingowych i SEO. Bez tego nie znajdzie nas żaden użytkownik. Trzeba mu w tym pomóc, plasując się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. Marketing i SEO trzeba prowadzić regularnie i z planem.

Własna strona internetowa to satysfakcja, ale i źródło potencjalnego zarobku (np. z reklam). Uruchomienie witryny www nie jest trudne. Ważne jest jednak nieustanne rozwijanie serwisu i dbanie o jego wartościową treść.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI