r e k l a m a


Co powstanie przy węźle Gliwice – Sośnica? Działka na sprzedaż

Do kupienia jest ostatnia miejska działka w samym środku węzła autostradowego Gliwice – Sośnica.

To świetna lokalizacja na skrzyżowaniu dwóch bardzo ważnych krajowych i europejskich korytarzy transportowych. Licytacja odbędzie się 5 marca.

Na sprzedaż wystawionych jest właściwie kilka działek, które zbywane będą w jednym pakiecie. Ich łączna powierzchnia wynosi 2,2 ha. Cena wywoławcza – prawie 21 mln zł. – W tym wypadku niezaprzeczalnym atutem jest świetne położenie – na największym węźle autostradowym w Polsce. Krzyżują się tu autostrady A1 i A4, wiodące przez Polskę na linii wschód – zachód i północ – południe. Dodatkowo do węzła przyłączona jest Drogowa Trasa Średnicowa prowadząca od Gliwic do Katowic, łącząca centra kilku dużych śląskich miast – mówi Marcin Łazowski z Biura Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Nieruchomość jest niezabudowana, w miarę płaska, ma dość regularny kształt zbliżony do prostokąta. Przez północna oraz wschodnia część nieruchomości przebiegają sieci uzbrojenia technicznego: elektryczna, teletechniczna, kanalizacji deszczowej, gazowa oraz wodociągowa. – Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest do zabudowy usługowej. Mogą tu powstać np. obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, obiekty produkcyjne lub magazyny, stacja paliw. Mogą być świadczone usługi z zakresu gastronomii, turystyki, kultury, sportu i rekreacji, administracyjno-biurowe – informuje Aleksandra Wysocka z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM. Dodaje, że cena wywoławcza działek została ustalona na podstawie opinii biegłego rzeczoznawcy.

Czy działka szybko znajdzie kupca? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Zainteresowani muszą wpłacić wadium do 27 lutego. Sprzedaż nastąpi w drodze ustnego przetargu nieograniczonego, czyli po prostu w formie licytacji. Właścicielem nieruchomości zostanie ten, kto da więcej i spełni określone prawem wymagania formalne.

Co może zainteresować potencjalnych nabywców? W promieniu 100 km są trzy lotniska: w Pyrzowicach, Krakowie i Ostrawie. Mniej więcej 180 km to z kolei dystans do Wrocławia. W samej konurbacji górnośląskiej mieszkają ponad 3 miliony osób, a przez autostrady A1 i A4 przejeżdżają codziennie dziesiątki tysięcy pojazdów. W pobliżu sprzedawanej nieruchomości działa ogromne Centrum Handlowe „Europa Centralna”, które ma plany dalszej rozbudowy na swoim terenie – istnieje możliwość stworzenia tam atrakcyjnej powierzchni biurowej lub hotelowej.

GN-dz.537-1_ul.Pszczynska_obr.Ligota_Zabrska

Gliwice mają sporo do zaoferowania i są przyjazne biznesmenom oraz przedsiębiorcom. Sytuacja finansowa miasta jest dobra i stabilna, a gospodarka prężnie się rozwija. Działają tu dziesiątki nowoczesnych fabryk i setki firm, więc jest z kim współpracować. A co po pracy? Warto pospacerować po zabytkowej starówce i odnowionych parkach lub skorzystać z imponującej oferty obiektów kulturalnych i sportowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zodiak
Zodiak
9 lat temu

Oj będzie zaraz hałas o ostatni akapit, już krzykacze szykują swoje nienawistne komentarze.
Ale prawda jest tylko jedna wszystko to jest prawdą co napisaliście, tylko mieszkańcy nie dostrzegają piękna swojego miasta, ponieważ aktualnie jest remont/budowa (notabene jak w każdym rozwijającym się mieście) i widzą tylko brud, syf i niepotrzebne inwestycje.

kaned
kaned
9 lat temu

Tor szkoleniowy, na wzór toru jastrząb!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI