r e k l a m a


Co z bezdomnymi zwierzętami w Gliwicach? Ile pieniędzy przeznaczono na ten cel?

Wkrótce Rada Miasta Gliwice przyjmie program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Bezdomne zwierzęta, które zostaną złapane lub przewiezione do schroniska przy ul. Wschodniej w Sośnicy, będą miały zapewnioną opiekę. Miejski Zarząd Usług Komunalnych będzie również dokarmiał i leczył koty wolno żyjące.

MZUK odpowiedzialny jest również za łapanie bezdomnych zwierząt. Jak czytamy w projekcie: „W pierwszej kolejności odławiane są zwierzęta chore, agresywne lub ras i gatunków za takie uznawane, a także stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka lub innych zwierząt, a w szczególności stwarzające zagrożenie epidemiologiczne”.
Złapane bezdomne zwierzęta będą obowiązkowo kastrowane lub sterylizowane.

Bezdomne zwierzęta gospodarskie będą kierowane do gospodarstwa rolnego w Kochanowicach.

MZUK musi zapewnić całodobową opiekę weterynaryjną zwierzętom rannym w wypadkach drogowych na terenie Gliwic.

Informacje na temat zdarzeń należy przekazywać policji, straży miejskiej lub bezpośrednio do schroniska. Rannymi zwierzętami, w ramach umowy zawartej z MZUK, zapewnia lecznica dla zwierząt przy ul. Ku Dołom 6.

Wszystkie zwierzęta w schronisku będą miały wszczepiany mikroprocesor. Chodzi o to, by później szybko odnajdywać właściciela zwierzęcia.

Środki finansowe na realizację programu w 2021 roku zamykają się w kwocie 1,6 mln złotych, z czego 1,4 mln zł przeznaczone będzie na zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w Schronisku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI