Co z przebudową alei Mickiewicza?

Firma A-Propol z Gliwic, jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania – „Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż alei Mickiewicza w Gliwicach”.

– Po przeprowadzeniu badania i oceny złożonej oferty, nie wykluczone, że podpisanie umowy z wykonawcą byłoby możliwe w najbliższych tygodniach – informuje ZDM w Gliwicach.

Zakres opracowania projektowego obejmuje kompleksową przebudowę całego ciągu alei. Zgodnie z założeniami przetargowymi musi on uwzględniać całkowitą wymianę nawierzchni, przebudowę oświetlenia wraz ze zmianą lokalizacji małej architektury, a także projekt zagospodarowania zieleni. Na uzyskanie decyzji w formie pozwolenia na budowę, wykonawca będzie miał 12 miesięcy. Po stronie projektanta będzie również uzyskanie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych, w sąsiedztwie szpaleru lip stanowiących obiekt ochrony konserwatorskiej.

O wpisanie drzew do rejestru walczyli mieszkańcy, po tym, gdy władze Gliwic planowały wycinkę.

Zakres opracowania projektowego obejmował będzie cały odcinek alei Mickiewicza (około 750 m) od ronda im. prof. Stanisława Fryzego do ul. Zawiszy Czarnego.

Pomóżmy Kasi z Gliwic, która walczy z rakiem!spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Wymiana nawierzchni tak – Wszelka wycinka i zmiana charakteru tej ulicy pod pozorem prac remontowych NIE !!!!

Jan
Jan
1 rok temu

Urzędnicy giwiccy dążą do zabetonowania alei cudzymi rękoma. Nie dajmy się. !!!! Dość betonowych ławek, siedzisk i leżącej nad DTŚ ….

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI