spot_imgspot_img


Na co Gliwice nie otrzymały pieniędzy od rządu PiS? Lista inwestycji

Wczoraj informowaliśmy, że Gliwice złożyły 8 wniosków w ramach RFIL. Dofinansowanie otrzymał tylko jeden.

– Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że z Rządowego Programu Inwestycji Samorządowych, którym chwali się rząd Gliwice dostały dofinansowanie w kwocie 5,6 mln – pozytywnie rozpatrzono tylko jeden z ośmiu złożonych wniosków. W sumie wnioskowaliśmy o 193 mln zł – żali się prezydent Neumann.

1,3 mld zł trafi do Województwa Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszym rozdaniu będzie to kwota ponad 531 mln zł. Samo wsparcie jest bezzwrotne. Dla przykładu: aż siedem kluczowych inwestycji dzięki tym pieniądzom zrealizuje miasto Świętochłowice, które otrzymało od rządu 28 mln zł.

O co wnioskowały władze Gliwic?

Pomóżmy Kasi z Gliwic, która walczy z rakiem!spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lech
lech
2 lat temu

jak nie potrafią pisać wniosków to nie dostają

Pejter
Pejter
2 lat temu

teraz artykul na co dostali kasę 🙂

Gleiwitzer
Gleiwitzer
2 lat temu

Pis z moich podatków finansuje przede wszystkim organizacje kościelne oraz takie, które pozwolą mu rozszerzyć wpływy. Szczególnie są preferowane gminy, gdzie w większości zasiadają klakierzy pisu, natomiast takie, które dobrze prosperują i potrzebują wsparcia do dalszego rozwoju, są traktowane po macoszemu. Mam nadzieję, że to już ostatnia kadencja Pisu.

qqq
qqq
2 lat temu

Można było napisać też wniosek o finansowanie elektrowni atomowej i program kosmiczny. Co to za głupie stawianie sprawy… Śmierdzi upartym forsowaniem jakiejś opcji politycznej. Wszystko jedno jakiej – nie tego oczekuję od lokalnych mediów.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI