Co z remontem ul. Chorzowskiej w Gliwicach?

Stan nawierzchni ulicy Chorzowskiej jest fatalny. Od lat remont tej drogi nie załapuje się na listę ulic do remontu. Czy Zarząd Dróg Miejskich i władze Gliwic nie widzą problemu?

Zapytanie o termin remontu wspomnianej ulicy wysłał jeden z radnych. „Jest to jedna z głównych ulic dojazdowych do naszego Miasta. Powinna był wizytówką naszego Miasta a niestety na chwilę obecną tak nie jest. Mieszkańcy skarżą się że tylko naprawia się ubytki, które powstają albo ogranicza się prędkość na wybranych fragmentach drogi” – napisał Gabriel Bodzioch.

Dyrektor ZDM, Anna Gilner, odpowiedziała z pewną uszczypliwością. Wskazała, że kilka dni wcześniej ZDM przekazał radnych informacje o planach remontowych. Ostatecznie jednak dyrektorka ZDM udzieliła informacji.

„Dokumentacja projektowa jest w trakcie opracowywania z terminem ukończenia w czerwcu 2022 r. (umowa z Jednostką Projektową została aneksowana z uwagi konieczność wypracowania właściwego rozwiązania w zakresie gospodarowania wodami oraz uzyskania wymaganych uzgodnień i decyzji)” – informuje ZDM.

Remontu szybko nie będzie

Jak informuje ZDM: „Aktualnie projektanci rozwiązują przeszkodę, która związana jest z koniecznością zapewnienia właściwego sposobu odprowadzenia wód opadowych z terenu inwestycji drogowej oraz obszarów przylegających. Istniejąca kanalizacja deszczowa jest niewystarczająca na ten cel. Poszukiwane są rozwiązania techniczno-ekonomiczno-własnościowe, które pozwolą na znalezienie optymalnego rozstrzygnięcia w tej materii. Niniejsze stanowi istotny problem projektowy. Mając na uwadze powyższe, nie wyklucza się założenia, że przygotowywana obecnie dokumentacja projektowa wymagać będzie sporządzenia dodatkowych opracowań, co z pewnością wpłynie na termin realizacji projektu. Obecny stan wiedzy nie pozwala w sposób jednoznaczny na określenie czy wskazany termin ukończenia dokumentacji (06.22 r.) będzie datą końcową” – czytamy w piśmie do radnego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

i tak ma być:-D

Szkoda życia na tą ulicę XD

Podziękowania należą się władzy bo osób odpowiedzialnych ZA TO brakuju.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI