r e k l a m a


Co zrobić z ciałem zmarłego psa? Policja podpowiada

Dla większości z nas śmierć psa jest jak śmierć kogoś najbliższego. Gdy zwierzę umiera, czujemy ból, jak po stracie przyjaciela-członka rodziny. Jak zgodnie z prawem rozwiązać sprawę ciała zmarłego zwierzęcia.

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, na właściciela posesji nakłada obowiązek usunięcia zwłok zmarłego zwierzęcia (niezależnie od masy bądź rodzaju zwierzęcia). W przypadku zwierząt rolnych sprawa jest oczywista, natomiast co w przypadku pupili domowych.
Jako właściciel zmarłego zwierzęcia musimy zastanowić się, w jaki sposób postąpić z ciałem pupila. Zgodnie z treścią przepisów prawa, zwłoki zwierzęcia (od najmniejszego chomika po dużego psa) powinny zostać przekazane wyspecjalizowanej firmie, która po uzyskaniu stosownych zgód na terenie gminy zajmuje się utylizacją zwłok zmarłych zwierząt. A jak wygląda to w życiu codziennym?

Po śmierci pupila powinnyśmy rozważyć kilka możliwości:
– nawiązujemy kontakt z podmiotem, który prowadzi cmentarz dla zwierząt i dokonujemy pochówku zwierzęcia na terenie wyznaczonego dla zwierząt cmentarza
– kontaktujemy się z podmiotem prowadzącym w gminie działalność związaną z utylizacją zwłok zwierząt i tam przekazujemy ciało
– udajemy się do weterynarza, który sprawę przechowania do utylizacji oraz wszelkie dodatkowe formalności związane ze zmarłym pupilem wykona za nas

Kategorycznie zabrania się natomiast pochówku zwierzęcia w przydomowym ogródku, skwerze, na podwórku, w lesie. Osoba, która w ten sposób pożegnała się ze swym pupilem, może liczyć się z koniecznością wykopania zwierzęcia, celem prawidłowej utylizacji oraz karą grzywny.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
666
666
4 lat temu

Policja(zwłaszcza gliwicka) to niech może się skupi na łapaniu przestępców….a od mojego psa wara!!!!
Wykopać to sobie oni mogą…ziemniaki jesienią!!!!

fead@kjsd.sd
4 lat temu
Reply to  666

Dołącz do dyskusji..Ty polglowku, chyba nie zrozumiales. Niechcialbym aby Taki Janusz jak Ty (sasiad) zakopywal na podworku owczarka lub innego duzego psa. Okropne jest to pokolenie urodzone 1940-1960, brud, smrod syf i ubostwo… zacofani i niewychowani, wstyd. Tacy jaraja w piecu opona i meblami polakierowanymi, a jak sie zapytasz czemu – to Ci odpowie, gowno Cie obchodzi… Nie dosc ze wiekszosc politykow z tego okresu sie bierze.. to jeszcze Maja taka sama widownie, dlatego macie PSL, SLD, PO, PIS u wladzy. Pieniqadz sie liczy dla tych rocznikow. (rzeczywisty i namacalny) nie wierza w przyszle dobro bo nie czuja sie odpowiedzialni… Czytaj więcej »

kredo
kredo
4 lat temu

Załóż partię, ułóż program wyborczy i do dzieła ?.

jadwiga
jadwiga
4 lat temu

nic innego nie wypada odpowiedzię jak ” gówiarz się mądrzy” a jak myslisz co robią na cmentarzach dla zwierząt ze zdechłym psiakiem?

Pokolenie1970-80
Pokolenie1970-80
4 lat temu
Reply to  jadwiga

Zarzucasz temu pokoleniu,że dla niego liczy się tylko pieniądz i to „namacalny i rzeczywisty”?😂Dobre,bo dla twojego wirtualny i plastkowy,bardziej niebezpieczny,napędzajacy konsumpcjonizm,co powinno poważnie niepokoić odpowiedzialnego ekologa.Zresztą jak to mówią: „lepszy wróbel w garści niż…”.
Tamto pokolenie w przeważającej większości żyło skromnie ale godnie i bardziej szczęśliwie,bo nikt wtedy nie wytykał biedy tak jak dziś a czynią to dzieci już w szkole podstawowej gdzie brak smarfona,tabletu czy markowych butów wyklucza z grupy.Takiego jak teraz kultu pieniądza,wzrostu konsumpcji i przysłowiowego wyścigu szczurów wcześniej nie było,więc warto pomyśleć zanim się coś napisze.

Pokolenie1970-80
Pokolenie1970-80
4 lat temu

Zanim się urodziłeś to pokolenie już dbało o ekologię i świat jaki zostawi takim prostaczkom ja ty,używając jedynie szklanych opakowań na mleko i wodę mineralną,także na jedzenie i przetwory,zbierało makulaturę i oddawało ją do skupu.Natomiast jeśli chodzi o niewychowanie to również jesteś pan w mylnym błędzie lub świadomie manipulujesz,bowiem nigdy wcześniej osoby starsze i niepełnosprawne nie stały w środkach lokomocji pomimo miejsc dla nich przeznaczonych jak obecnie,które pełne są”zmęczonych”młodych ludzi ze słuchawkami na uszach,zatopionych w ekrany swoich telefonow i udających,że nie widzą potrzebujące człowieka.NIKT NIE USTĘPUJE MIEJSCA!Co było nie do pomyślenia w tym pokoleniu,które tak obrażasz.Co do chamskich odpowiedzi to… Czytaj więcej »

Pokolenie1970-80
Pokolenie1970-80
4 lat temu

Pokolenie1970-80 Zanim się urodziłeś to pokolenie już dbało o ekologię i świat jaki zostawi takim prostaczkom ja ty,używając jedynie szklanych opakowań na mleko i wodę mineralną,także na jedzenie i przetwory,zbierało makulaturę i oddawało ją do skupu.Natomiast jeśli chodzi o niewychowanie to również jesteś pan w mylnym błędzie lub świadomie manipulujesz,bowiem nigdy wcześniej osoby starsze i niepełnosprawne nie stały w środkach lokomocji pomimo miejsc dla nich przeznaczonych jak obecnie,które pełne są”zmęczonych”młodych ludzi ze słuchawkami na uszach,zatopionych w ekrany swoich telefonow i udających,że nie widzą potrzebujące człowieka.NIKT NIE USTĘPUJE MIEJSCA!Co było nie do pomyślenia w tym pokoleniu,które tak obrażasz.Co do chamskich odpowiedzi… Czytaj więcej »

Edward
Edward
3 lat temu

Aleś ty mądry, plastikowy kosmopolito, mający pieniądz za bożka i zawsze czujący się lepiej niż starsi, bo mówisz też po angielsku. Pomyśl czasem, że to dzięki naszemu pokoleniu masz to, co masz. Dla ciebie najważniejsze to tanie bilety do Wizzaira, dla nas – to było przetrwanie w brudnym i biednym świecie, który umieliśmy obalić. A co ty potrafisz?

Anonimowo
4 lat temu

U weterynarza jest 8 zł za kilo zwierzaka

Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Basia Musiał Napewno nie

Anonimowo
4 lat temu

Ból dupy słychać na drugiej półkuli…

Anonimowo
4 lat temu

Czyli gdzie takie coś w gminie Gliwice czy Rybnik?

Anonimowo
4 lat temu

Weterynarz- on zajmuje sie dalszym postepowaniem za oplata.

Cmentarz dla zwierzat w rybniku.

Kremacja psa – odbior zwlok z domu a pozniej dostarczenie urny i pamiatek- najdrozsza opcja.

Anonimowo
4 lat temu

A co z ptaszkami domowymi ? Albo na działce znajduję padnietego gołebia ? ani to mój ? ani czyjś ? Bez przesady

Anonimowo
4 lat temu

Szkoda, że infogliwice nie podpowiada, jak to to zrobić w Gliwicach.

Anonimowo
4 lat temu

A jak znajdę na działce zdechłego kota, mam dzwonić pod 112?

Anonimowo
4 lat temu

A w czym szkodzi coś co całe wieki funkcjonowało ? Z wyjątkiem przepływu gotówki?

Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Piotr Szkolak Jesli wladza jest taka madra to gdzie sa cmentarze dla zwierzat , mowia o prawie zwierzat ale nie do konca . Moze czas sie zastanowic czy nie mamy nazizmu po polsku

Anonimowo
4 lat temu

Policja(zwłaszcza gliwicka) to niech może się skupi na łapaniu przestępców….a od mojego psa….wara!!!!
Wykopać to sobie oni mogą…ziemniaki jesienią!!!

Anonimowo
4 lat temu

Cmentarz dla zwierząt niech miasto zrobi. Coraz więcej osób ma zwierzęta które traktuje się jak członków rodziny. Żal po ich stracie i myśl, że będzie potraktowane po śmierci jak śmieć i spalone z odpadami prowadzi do tego, że ludzie wolą pochować po cichu na działce czy łące. Niech miasto weźmie pod uwagę, że cmentarz dla zwierząt jest bardzo gminie potrzebny.

dsfsdfsdf
dsfsdfsdf
4 lat temu

niestety przepis ten funckcjonuje tak samo jak odbniory tłuszczy, olejów, farb itp. Niby ustawa nakazuje, ale nikt nie zbiera, a jak juz łaskawie zbierają, to kurwa za taki majątek że jebać ich kurwiów skurwysynów co te przepisy robiły pierdoleni patafiani jebani.

Anonimowo
4 lat temu

A wiecie co? Pierdolcie się urzędasy

Anonimowo
4 lat temu

Tak niech miasto zrobi cmentarz dla zwierząt. Tylko tu pytanie dla wszystkich czy np tylko dla psów i kotów?

Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Paweł cmentarz małych zwierząt, domowych. Zazwyczaj chowane są psy i koty

Anonimowo
4 lat temu

Nawet za granicą jest to dozwolone dla mniejszych zwierząt.

Anonimowo
4 lat temu

Zakopałem na Wilczych Dołach kilka chomików i innych drobnych gryzoni i nikogo nie pytałem czy można czy też nie..

Anonimowo
4 lat temu

Największa głupota jaką czytałam!!!!
Znowu tylko chodzi o to jak zarobić pieniądze!!!!

Anonimowo
4 lat temu

Co za bezduszny kretyn to wymyślił??? Jak coś się dzieje na moim gruncie, to sama sobie załatw i napraw, bo to twój grunt, ale jak chciałabym pożegnać mojego przyjaciela-zwierzę (a nie utylizowac jak śmieć) – to już nie jest mój grunt??? Niedoczekanie Wasze

olex
olex
4 lat temu

zakopujcie, niech robaki zywia sie, nas tez kiedys zjedza… kura zjadla robaka, my kure i na koniec robak nas, kolo zamkniete!

wacek
wacek
3 lat temu

a mnie rybka w akwarium zdechła, co robić, co robić…

Arrk
Arrk
7 miesięcy temu

Pamiętam że w ogrodzie mieliśmy drzewko brzoskwini , takie marne bez owoców . Gdy nasz owczarek odszedł ,dziadek kazał zakopać pod tym właśnie drzewem . W kolejnych latach drzewo uginalo się od owoców .

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI