Coraz więcej agresywnych kierowców. Policja reaguje

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej.

Pod adres mailowy [email protected] można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Reakcją śląskiej policji na opublikowany w ostatnim czasie w internecie film, na którym widać atak kierowcy pojazdu marki BMW na innego kierującego, jest uruchomienie specjalnej skrzynki poczty elektronicznej. Na adres [email protected] można przesyłać sygnały o podobnych zdarzeniach.

Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłane materiały pod kątem pociągnięcia sprawców zachowań agresywnych do odpowiedzialności. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zanznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje, w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne – nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie województwa śląskiego pisz [email protected]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
9 lat temu

I bardzo dobrze.Stop debilom na drodze.A takich widzi sie często.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI