Coraz więcej gliwiczan ma ogrzewanie miejskie. „Podłączamy Łabędy i Sośnicę”

Gliwice mają problem ze smogiem i to nie ulega wątpliwości. Jedna z dużych miejskich spółek podejmuje jednak walkę o czyste powietrze. Gliwickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dąży do ograniczenia niskiej emisji.

W ubiegłym roku do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączono kolejnych 70 budynków. Z ciepła systemowego korzystają już kolejni mieszkańcy Łabęd z ulic: Róży Luksemburg, Gałczyńskiego i Partyzantów (numery nieparzyste); mieszkańcy Sośnicy z budynków zarządzanych przez SM Domator, z ulic: Odrowążów, Związkowej, Reja oraz Wspólnot Mieszkaniowych z ulic: Gankowej, Korczoka, Odrowążów.

W ostatnim czasie podłączono kolejnych 10 budynków mieszkalnych w rejonie Zatorza oraz 13 budynków w innych rejonach miasta, w tym dworzec PKP przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Podłączenie każdego z tych budynków to mały krok do ograniczenia niskiej emisji w mieście.

Z ciepła systemowego chętnie korzystają także odbiorcy nowo budowanych obiektów. Jesienią ubiegłego roku do sieci podłączyły się kolejne dwa obiekty z tzw. Nowych Gliwic przy ul. Bojkowskiej oraz cztery budynki mieszkalne budowane w systemie deweloperskim przy ul. Żabińskiego, Góry Chełmskiej, Bogatki i Kozielskiej.

– W 2017 roku będziemy podłączać kolejnych gliwiczan do naszej sieci ciepłowniczej. Głównie w Łabędach oraz Sośnicy – mówi Beata Wacławczyk z PEC Gliwice.

Aktualizacja 10.01.2017 r.

– Cieszymy, że są Państwo chętni do przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej i korzystania z Ciepła Systemowego. Od jesieni 2016 do miejskiej sieci ciepłowniczej zostały podłączone 82 obiekty, co przekłada się na aż ok. 1000 mieszkań. Zainteresowanie Ciepłem Systemowym stale rośnie, od kilku lat obserwujemy znaczny przyrost budynków do niej przyłączanych.
PEC – Gliwice Sp. z o.o. ma opracowanych 19 koncepcji uciepłownienia różnych rejonów naszego miasta. Wszędzie tam, gdzie występują warunki techniczne dostarczania ciepła, jesteśmy otwarci na współpracę z właścicielami i zarządcami w zakresie zaopatrzenia budynków w ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej. Ze statystyk wynika jednak, że zaledwie 1/3 zasobów mieszkaniowych zbilansowanych w koncepcjach uciepłownienia zostaje podłączona do sieci ciepłowniczej. Warunki przyłączenia dostępne są na naszej stronie http://www.pec.gliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanka
Gliwiczanka
5 lat temu

Szkoda że w samym centrum miasta nie planują podłączać do PEC

Mario
Mario
5 lat temu

Ja z chęcią podłączył bym się do PEC-u tylko wątpliwe jest, że będą podłączać domki jednorodzinne.

Chorzowska
Chorzowska
5 lat temu

Ciekawe czy ja się doczekam ogrzewania miejskiego

Joachim Schwierz
5 lat temu

Tak walczymy wszyscy o ekologię to dlaczego w Łabędach nie przewidziano podłączenia mieszkańców z Rynka? Jest dużo chętnych którzy by się podłączyli, ale jak zwykle na takie cele miasto ma brak funduszy, no bo teraz trzeba spłacać podium, a że w Gliwicach coraz trudniej oddychać to nikogo nie interesuje.

Joanna Kuliś
5 lat temu

Naczytałeś się bzdur w internecie i je powtarzasz. Nie można do PEC podłączyć pojedynczych budynków bo to nie jest ekonomiczne. Musi być ciąg budynków jak na Róży Luksemburg czy na Wolności w Łabędach.

Tomasz Gąska
5 lat temu

Nie palcie meblami w piecach i butelkami to będzie czystsze powietrze.

Paula Komenda
5 lat temu

a gdzie najbardziej potrzebne Robotnicza np?? rzut beretem

Mariola Bugajny
5 lat temu

a kiedy ul.Skargi Mickiewicza i wszystkie tutaj dookoła

Anka Sasanka
5 lat temu

Błagam!Najciemniej pod latarnią. Całej dzielnicy od np. Sportowej począwszy nie zdążyli facgowcyprzez lata podpiąć pod ogrzewanie z ciepłowni,więc sytuacja wygląda,jak wygląda…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

A w zeszłym roku odmówiliście podłączenia budynków w okolicy Sokoła, Harcerskiej i Myśliwskiej. Teraz okazuje się, ze jednak podłączycie budynki, które w 100% należą do ZGM. A co z mieszkaniami komunalnymi we wspólnotach? Lokatorzy mają być skazani w interesie kilku właścicieli mieszkań na noszenie węgla do usranej śmierci? My też domagamy się podłączenia wynajmowanych mieszkań do PECu, nie obchodzi nas to czy właściciele mieszkań maja ogrzewanie gazowe, elektryczne czy marzną. My chcemy mieszkać jak ludzie.

Asia Adamarek
5 lat temu

Centrum też mogliby podłączyć.

Mateusz Tworek
5 lat temu

zanim dojdą tam gdzie ja mieszkam to będzie 2k18 …

Anna Anna
5 lat temu

Chcemy się podłączyć ale Pec nie daje nam na razie takiej możliwości

Teresa Wojdziak
5 lat temu

a kiedy stare gliwice tez sa chetni sie podlaczyc

Olaa Kuży
5 lat temu

Grottgera takze czeka….

Barbara Kuśnierczyk

a kiedy zostanie podłączona ul witkiewicza

Joanna Makowska
5 lat temu

A co z Robotniczą? Czy mamy szansę na podłączenie….???

Honorata Rudzka
5 lat temu

Ul. Lotników podłączcie…cały Trynek jest podłączony do PEC-u tylko my z jednej ulicy nieeee !!!!

Magdalena Bojdo
5 lat temu

Kurcze niech się moją dzielnicą zajma zabrska itp.mamy najbliżej do Pec.wokoło czarno ludzie pala czym się da masakra,jak się rano z domu wychodzi to aż dusi

Wku...ny
Wku...ny
5 lat temu

Jakieś zadu…ia podłączają , a tak naprawdę najgorszy syf z kominów jest w CENTRUM !!! U nas ul. Częstochowska , od początku lat 90″ tych popieprzy sie o podłączaniu do PEC ! I co , jajco . 40metrow od budynku przebiega węzeł , podłączono Moniuszki , przychodnie pol Śląsk omijając nas prawdzwdziwym łukiem . Brak słów ! Codziennie sprzątam parapety z sadzy , syf wchodzi nawet przez zamknięte okna ! A Oni chwala sie ze podłączają budynki , śmiechu warte !

Gość
Gość
5 lat temu

Na Błogosławionego Czesława był projekt ale PEC się wycofał :/

wrzos
wrzos
5 lat temu

a dzielnice domkow jednorodzinnych?

Agnieszka Grabowska
5 lat temu

A kiedy na staròwce

Dariusz Seget
5 lat temu

A Ostropa?

Dariusz Franciszek Staroń

A kiedy Ligota Zabrska

Judyta Komar
5 lat temu

Mi na sosnicy już kurczę od 2 lat zakładają i co roku robią w uja hahahha

Joanna Szybiak
5 lat temu

Jak zwykle w naszym kraju nic się nie opłaca i nic nie jest rentowe (lepiej leczyć niż zapobiec)

Norbi
Norbi
5 lat temu

Do Brzezinki mogli by dojść tam dużo domków

Beata Wacławczyk - PEC - Gliwice Sp. z o.o.
Beata Wacławczyk - PEC - Gliwice Sp. z o.o.
5 lat temu

Nawiązując do powyższego artykułu; cieszymy, że są Państwo chętni do przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej i korzystania z Ciepła Systemowego. Od jesieni 2016 do miejskiej sieci ciepłowniczej zostały podłączone 82 obiekty, co przekłada się na aż ok. 1000 mieszkań. Zainteresowanie Ciepłem Systemowym stale rośnie, od kilku lat obserwujemy znaczny przyrost budynków do niej przyłączanych. PEC – Gliwice Sp. z o.o. ma opracowanych 19 koncepcji uciepłownienia różnych rejonów naszego miasta. Wszędzie tam, gdzie występują warunki techniczne dostarczania ciepła, jesteśmy otwarci na współpracę z właścicielami i zarządcami w zakresie zaopatrzenia budynków w ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej. Ze statystyk wynika jednak, że… Czytaj więcej »

Urszula Piecha
5 lat temu

A ulice Skłodowskiej dzieli tylko park chrobrego i cegielnia i kiedy tam mają zamiar zrobic centralne ??? Oni zaczynają z zadupia a nie robią tam gdzie jest najblizej

Justyna Dąbrowska
5 lat temu

ul. Dolnych Wałów CZEKA !!! Niby centrum było robione, ale tą akurat pominięto ! :/

Dorota Kandziora
5 lat temu

Może kiedyś domki jednorodzinne tez zaczną podłączać … czekam z niecierpliwością 🙂

Aga Mikulska
5 lat temu

Królewskiej Tamy rury PEC-u mam za oknem i tez niema podlaczenia haha

Jacek Kruszniewski
5 lat temu

tylko dlaczego jest to najdroższa opcja?
Znam kilka wspólnot, że jak lokatorzy policzyli to odechciało im się.

Adam Franik
5 lat temu

Był remont uliczek na starówce i PEC wtedy winien przyłączyć do sieci kamienice – ile pieców można by zlikwidować !

Agulec Siwulec - Nails

Wszyscy czekają. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś jest w stanie stwierdzić gdzie jest to najbardziej potrzebne …
Nie ma bardziej lub mniej ważnych rejonów, ulic czy osób.

Beata Wacławczyk - PEC - Gliwice Sp. z o.o.
Beata Wacławczyk - PEC - Gliwice Sp. z o.o.
5 lat temu

Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej prosimy o wystąpienie do PEC z zapytaniem o możliwość przyłączenia, druk dostępny jest na naszej stronie http://www.pec.gliwice.pl w zakładce: Do pobrania. Wszystkie wnioski rozpatrujemy indywidualnie. W imieniu Wspólnot Mieszkaniowych z zapytaniem powinien wystąpić Zarządca Wspólnoty.

undun
undun
5 lat temu

Stare Gliwice, wszytko pomiędzy Łabędzką i Kozielską niech podłączą. Banda starych dziadów palących czym popadnie. Wystarczy się wieczorem przejść i popatrzeć po kominach. Osiedle Waryńskiego tonie w syfie dzięki kilkudziesięciu przedpotopowym chałupom zamieszkanym przez ludzi którzy maja w d… czym palą

Sośniczanka - podłączona w 2016
Sośniczanka - podłączona w 2016
4 lat temu

proszę się tak nie spieszyć z tym podłączaniem do PEC,drogo , drożej i nie zanosi się na taniej… OPŁATY ZA CO 40M2 średnia temp. około 18-20 mieszkam na parterze nie ocieplone podlogi płacę 145 zł zaliczki, do tego 30 zł m3 ciepłej wody , która ma tem.43 stopnie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI