r e k l a m a


Coraz więcej kamer w Gliwicach. Będą też na osiedlach

19 nowych kamer monitoruje miasto. Obecnie w Gliwicach działa ich już 276, a to jeszcze nie koniec – system stale się rozrasta i kamery montowane są kolejnych punktach, zarówno w centrum, jak i osiedlach.

W Gliwicach rozrasta się sieć monitoringu miejskiego. Dzięki temu jest bezpieczniej, łatwiej też ustalić przebieg różnych zdarzeń. Monitoring ma jeszcze jedną ważna zaletę – profilaktykę: obecność kamer studzi zapędy wandali. Dlatego miasto inwestuje w jego rozwój i kamery pojawiają w różnych częściach miasta. Nowe kamery pojawiły się w ścisłym centrum Gliwic: na skwerze Doncaster, placu Piłsudskiego oraz przy ulicach: Wybrzeża Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Berbeckiego i Barlickiego.

Mieszkańcy Gliwic pozytywnie odbierają tego typu działania miasta, ponieważ czują się dzięki temu bezpiecznie. Chcą monitoringu i za pomocą budżetu obywatelskiego zgłaszają kolejne punkty, których powinny pojawić się kamery. W tym roku, w ramach realizacji zadań jednorocznych przegłosowanych w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim, monitoring pojawi się na ul. Bł. Czesława. Zostanie tam zainstalowane 5 punktów monitoringu z 24 kamerami.

Również w tym roku, w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy zgłosili wnioski o montaż monitoringu. Pozytywną weryfikację przeszło 9 z nich. W 2017 r. kolejne kamery monitoringu miejskiego mogą się zatem pojawić w osiedlach: Baildona, Łabędy, Sośnica, Wilcze Gardło, Sikornik i Trynek.

– Funkcjonujący w Gliwicach system monitoringu jest jednym z nowocześniejszych w Polsce. Odwiedzają nas samorządowcy z innych miast, by dowiedzieć się, jak stworzyć takie rozwiązanie. Nasz system ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim jest bezpieczny, obrazy gromadzone i przechowywane są zgodnie z zasadami ochrony danych, przy zastosowaniu odpowiednich mechanizmów zabezpieczeń. Jednocześnie jest to system otwarty, co oznacza, że w każdej chwili można go rozbudować o kolejne punkty monitoringu i kamery – wyjaśnia Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, która odpowiada za funkcjonowanie monitoringu.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomEE
tomEE
8 lat temu

Dajcie za dwie na Dunikowskiego, rozsiada się element na ławkach , pije , szcza i wymiotuje, ryja drze po nocy spać człowiekowi nie da !!

Dawid
Dawid
8 lat temu

A numer na policję zna ?

Gliwiczanin
Gliwiczanin
8 lat temu

„nowoczesny system monitoringu”… a na nagraniach gie widać taka „wspaniałą” rozdzielczość…

Obywatel
Obywatel
7 lat temu

Czy obraz z monitoringu jest gdzieś udostępniany ?
Często widzę na ulicach tam gdzie jest już monitoring jak bandyci kogoś biją lub niszczą czyjąś własność.
Co w tym czasie robi osoba która siedzi przed monitorami ?
Może by tak dać dostęp obywatelom to wspomogą 🙂

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI