r e k l a m a
spot_imgspot_img

Czas na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Gliwicach

„Po szychcie. Czas na fajrant!” – takim hasłem promuje się tegoroczna Industriada. Gliwice zapraszają do Muzeum Techniki Sanitarnej w Gliwicach, które mieści się przy oczyszczalni ścieków w Gliwicach.

Jak wygląda program wydarzenia?
3 września o godz. 12.00 otwieramy drzwi Muzeum i zapraszamy do podróży w przeszłość, do odkrywania historii rozwoju drewnianych rurociągów, unikalnych eksponatów stanowiących wyposażenie łazienek naszych babć oraz dawnego zakładu przepompowni ścieków, który liczy sobie ponad 100 lat! Po dawce historii pasjonaci techniki będą mieli okazję zwiedzić nowoczesne obiekty Centralnej Oczyszczalni Ścieków, podczas cogodzinnych wycieczek po terenie zakładu. W tym roku bawimy się i relaksujemy pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!”.

A co w programie?
12.00 | 13.00 | 14.00 | 15.00 | 16.00 | 17.00
Fajrant na Oczyszczalni! [ZWIEDZANIE]Zwiedzanie czynnego zakładu Centralnej Oczyszczalni Ścieków z przewodnikiem.

12.00 | 13.30 | 15.00 | 16.30
O! Sole [WARSZTATY]
Sole uzdrowiskowe, lecznicze, spożywcze – poznaj ich skład, kolor, smak, zastosowanie w kosmetyce, leczeniu i kuchni podczas warsztatów rodzinnych.! Ograniczona liczba miejsc. Obowiązkowa rezerwacja –zgłoszenia: [email protected]

12.00 – 18.00
Gliwicka z głębin – poznaj jej smak jak za dawnych lat.Zapraszamy każdego gościa Industriady na kultowy napój PRL-u z saturatora: Gliwicką wodę z sokiem.

12.00 – 18.00
Gadki szmatki – kuchenne makatki [WARSZTATY]
Warsztat nawiązujący do tradycji rękodzieła użytkowego, gdzie z kawałka sznurka, sprawnych rąk i wyobraźni można będzie wykonać własne wyplecione arcydzieło.

12.00 – 18.00
Kronika srebrnego nocnika. [GRA TERENOWA]
Chcesz poznać historię łazienki i jej długą ewolucję – włącz się do gry!

12.00 – 18.00
Dziecięca Industrialna strefa zabaw i doświadczeń [ANIMACJE]
Strefa zabaw i doświadczeń dla najmłodszych uczestników Industriady.

„I jeszcze dla miłych gości coś wyjątkowego – szklanka wody wprost z oryginalnego saturatora z lat 70. Każdy, bez limitu będzie częstowany kultowym napojem PRL-u: wodą z sokiem… jakim? to niespodzianka. Warto dodać, że serwowana woda pochodzi z sieci wodociągowej, która jest bardzo dobrej jakości, średniozmineralizowana, pobierana z zasobów podziemnego triasu. Zapraszamy na rodzinne, industrialne święto” – zachęcają gliwickie wodociągi.
fot. A. Witwicki / UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI