Czekają nas podwyżki za wywóz śmieci

Kolejne podwyżki dla mieszkańców Gliwic są nieuniknione. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Miasta Gliwice. Oznacza to, że wkrótce zapłacimy więcej za wywóz śmieci. Mało prawdopodobne jest, by ceny były niższe niż do tej pory.

Obecnie za wywóz odpadów odpowiada firma Remondis. W poprzednim przetargu Remondis zaproponował, że obsłuży miasto Gliwice za 83 896 722,00 zł. Umowa obowiązuje od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2022 r. Rocznie Gliwice płacą więc Remondisowi prawie 42 miliony złotych.

Nie należy się spodziewać, że teraz będzie taniej. Podrożało paliwo, rosną inne koszty więc zapewne będą podwyżki za wywóz odpadów. Mieszkańcy na pewno zapłacą więcej.

Odbiór odpadów komunalnych w ramach zawartej umowy będzie odbywał się na terenie miasta Gliwice tylko z terenów nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i będzie dotyczył każdej ilości następujących rodzajów odpadów
komunalnych:
a. odpady pozostałe po segregacji (zmieszane),
b. tworzywa sztuczne, metal i opakowania wielomateriałowe,
c. papier,
d. szkło,
e. bioodpady
f. odpady wielkogabarytowe

Wykonawcę obowiązuje zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odpadów selektywnie zebranych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości.

Termin składania ofert w przetargu mija 13 kwietnia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
1 rok temu

Gdyby podzielono miasto na sektory i tak ogłaszano przetarg – byłaby jakakolwiek szansa na konkurencję, a tak trudno stawać jakiemukolwiek innemu podmiotowi w szranki w monopolistą, jakim staje się Remondis, którego praktyki wielu zaczyna określać, jako quasi-mafijne

Covid
Covid
1 rok temu

Polecam zrezygnować z BIO odpadów, BRĄZOWY kubeł.

Jest to 80 czy 120pln w ciągu roku mniej do zapłaty a teraz może i więcej.

BO każdy ma miejsce na kompostownik u siebie za darmo z pożytkiem dla przyrody i siebie.

Marta
Marta
1 rok temu

przecież już jest K***sko drogo i ma być jeszcze drożej? Nie opłaca się żyć w Gliwicach bo to miasto tylko dla bogaczy którzy jak pan prezydent zarabiają po 20 tysięcy miesięcznie. przecież to jest chore!!!!!!!!!!

Janusz
Janusz
1 rok temu

dziadzia i jego koleżanka z Zabrza nie dają rady mądrze rządzić miastem

z Gliwic
z Gliwic
1 rok temu

Dlaczego wszystkie sąsiednie gminy i miasta mają stawki praktycznie 3 krotnie niższe!!! opłata jest tam ustalana od osoby a nie od metrów. (np. Zabrze – 33 zł od osoby na miesiąc). Dlaczego tam się da a u nas nie ?! jakim prawem są tak diametralne różnice w opłatach na terenie kraju. Niech są różne systemy naliczania opłat ale jakim prawem są takie rozbieżności w kwotach.

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  z Gliwic

Byłem bardzo dużym przeciwnikiem naliczania „od metrów”, ale teraz wydaje mi się, że gdyby w Gliwicach było od osoby, to płacilibyśmy jeszcze dużo więcej. Tu jest mnóstwo wynajmowanych mieszkań, gdzie teoretycznie nikt nie mieszka, a praktycznie kilka osób. Ktoś by za ich śmieci musiał zapłacić niestety. Oczywiście obecny system jest krzywdzący dla małych rodzin na dużych metrażach, ale uwzględniając różne przeliczniki i zmniejszenia dla takich osób nie jest to tak straszne. Większy problem mamy z segregacją. Teoretycznie jest obowiązek i tylko takie śmieci są odbierane. W praktyce nikt tego nie pilnuje i przynajmniej połowa nie segreguje, tylko wyrzuca śmieci jak… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  z Gliwic

Coś chyba niezbyt dokładnie czytałeś. Ja mam czteroosobową rodzinę i mieszkanie 110m2. Płacę kwartalnie niecałe 280 zł, czyli wychodzi ok. 93 zł za miesiąc. W zaokrągleniu daje to 23,20 zł/osobę miesięcznie. Gdzie zatem jest 3 razy taniej ? W Zabrzu wychodzi, że jest sporo drożej. W Gliwicach nie wiadomo dlaczego płaci się kwartalnie. Jednorazowo daje to niestety sporą kwotę.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI