r e k l a m a


Czy 1 listopada cmentarze znów będą zamknięte?

Część Polaków zastanawia się czy w tym roku będą mogli 1 listopada odwiedzić groby bliskich.

„W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji z dnia na dzień” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski o rekomendacjach dot. ewentualnego zamknięcia cmentarzy 1 listopada. „Zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji” – dodał.

„Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów – to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna” – powiedział Niedzielski. „W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni” – zapewnił szef MZ.

„Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa (…) mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury” – dodał.

„W zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, będą podejmowane decyzje (…) zwiększające dostępność łóżek covidowych” – podkreślił minister zdrowia. „Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne – mówię o zaszczepieniu – wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji” – dodał jednocześnie szef MZ.
(PAP) / fot. MZUK

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI