r e k l a m a


Czy Arena Gliwice będzie rentowna? Miasto nie ma w planach dopłacania (TV)

W 2018 roku w Arenie Gliwice odbędzie się co najmniej 30 wydarzeń. Tak wynika z zapowiedzi operatora.

Arena Gliwice do widownia dla ponad 17.000 osób. Obiekt składa się z dwóch hali – dużej oraz mniejszej, treningowej. Arena to przede wszystkim nowa przestrzeń dla miasta w zakresie rozwoju oferty kulturalnej, społecznej i sportowej. Lokalizacja i otwarte tereny wokół obiektu dają ogromną możliwość utworzenia stałej oferty dla gliwiczan i mieszkańców regionu.

Dziennikarze zapytali o rentowność hali. Czy miasto Gliwice będzie musiało dopłacać do finansowania obiektu? – Roczny koszt funkcjonowania Areny to poniżej 10 milionów złotych. Podobne pieniądze wydajemy tylko na jedną instytucję kultury w mieście (Teatr Miejski – przyp. red.). Podobnie z 4 pływalniami miejskimi – mówi Zygmunt Frankiewicz. – To nie jest kwota, która miałaby być pokrywana przez miasto mogłaby coś istotnie zmienić w naszym budżecie. Zakładamy, i tak jest podpisana umowa, że my nie mamy gwarantowanych żadnych stałych dopłat do tej hali – dodaje prezydent Gliwic.

Zobacz wideo

Dodajmy, że Piast Gliwice otrzymuje z miasta około 12 milionów złotych rocznie. Utrzymanie miejskiej biblioteki publicznej to koszt 6 milionów złotych.

Co najmniej 30 wydarzeń w 2018 r.

Już 6 maja przez arenę główną obiektu przebiegnie grupa kobiet w ramach imprezy biegowej „Zawsze Pier(w)si”, organizowanej na rzecz walki z rakiem piersi.
Kolejne majowe wydarzenia to planowane na 12 i 13 maja „Gra miejska 360 stopni”, koncert „Śląsk Maturzystom” oraz dzień otwarty Areny. Natomiast 17 i 18 maja odbędzie się największe studenckie święto – Igry.

W nowym obiekcie organizowane będą imprezy masowe o charakterze muzycznym.

30 maja odbędzie się pierwszy koncert, „ASOT 850 Armin Van Buuren”, jesienią zaś arenę odwiedzą inne wielkie produkcje takie jak „Sensation” czy przedstawiciele muzyki poważnej, jazzowej i rockowej.
W planach obiektu są również widowiska o charakterze rodzinnym jak „Disney On Ice” czy przedstawienia motoryzacyjne.
Arena będzie również świadkiem niezapomnianych emocji dla kibiców zarówno sportów indywidualnych, jak i gier zespołowych.
Mała i duża arena jest także znakomitym miejscem dla organizacji wyjątkowych spektakli teatralnych, kabaretowych i musicali. Arena Gliwice swoją ofertę skieruje także do środowisk biznesowych. Ten nowoczesny i dobrze skomunikowany daje możliwość organizacji imprez targowych, konferencji i spotkań firmowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI